Disney pomalu odhaluje zábavní parky ve stylu Star Wars. Součástí bude i hotel


Disney chystá pro fanoušky kultovní vesmírné ságy Star Wars skutečnou lahůdku. Gigant na poli zábavního a mediálního průmyslu postupně rozšiřuje kalifornský Disneyland a floridský Walt Disney World o obří parky zasazené do světa ikonických filmů George Lucase. Otevřít by se měly příští rok a už teď je částečně známo, co budou nabízet. Chybět nebude ani hotel.

O tom, že Disney plánuje výstavbu zábavních parků na téma Star Wars, se vědělo od roku 2015, kdy to na konferenci D23 Expo ohlásil jeho šéf Bob Iger. Rok na to, konkrétně v dubnu 2016, se položila symbolická první cihla a o další rok později Iger dodal, že veřejnost bude mít možnost tyto skvosty, nazývané jako Star Wars: Galaxy’s Edge, navštívit v průběhu roku 2019.

Millennium Falcon a Kantína

Fanoušci se hned začali zajímat o to, co doplňující tematické komplexy k tradičním zábavním parkům Disneyland a Walt Disney World budou nabízet. I když zatím nejsou zveřejněny veškeré atrakce, pár z nich jich na povrch přeci jen vyplulo, a to díky dronovým záběrům nad anaheimským Disneylandem.

Na nich je vidět nejen probíhající stavba, ale i konceptní fotka atrakce v podobě simulovaného letu v kosmické lodi Millennium Falcon, kterou pilotoval legendární Han Solo a Wookiee Chewbacca. Návštěvníci se budou moci účastnit i bojů mezi Prvním řádem a Odbojem nebo se běžně setkávat s kultovními postavami ze světa Star Wars. Vedle toho bude k dispozici i občerstvení a pokec v Kantíně, známé z dílu Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje.

Foto: Disney Parks (YouTube)

Planeta Batuu za dvě miliardy dolarů

Oba zábavní parky budou stylizovány do podoby planety Batuu, která je ve světě Star Wars na samotném okraji galaxie. Za co nejpřesnější repliku tohoto místa a dalších nabízených atrakcí a aktivit má Disney vynaložit až dvě miliardy dolarů, v přepočtu přibližně 40,8 miliardy korun.

Hotel, kde budou obsluhovat Chewbacca nebo R2-D2

Součástí komplexu Star Wars: Galaxy’s Edge ve floridském Walt Disney World v Orlandu má být i hotelové ubytování, které bude pochopitelně také inspirované světem Star Wars. Každý pokoj bude vybaven futuristickým nábytkem, s nejvyšší pravděpodobností laděný do šedo-oranžové barevné kombinace, včetně oken ve stylu kosmických lodí s výhledem do vesmíru.

Foto: DisneyParks.Disney.Go.com

Jelikož se má jednat o komplexní zážitek, který si bezpochyby nenechá ujít žádný skalní fanoušek Star Wars, bude tomu odpovídat i personál a oděvy. Uvnitř hotelu mají obsluhovat lidé převlečení do kostýmů kultovních postav jako Chewbacca, R2-D2, C-3PO a řady dalších. Kostýmy však budou mít k dispozici i běžní hosté, kteří je dostanou hned při check-inu. Zároveň s tím bude každému klientovi nabídnuta možnost se účastnit „galaktického dobrodružství“, které by mělo být inspirované událostmi, jež se ve světě Star Wars kdy odehrály.

Foto: DisneyParks.Disney.Go.com

Otázkou zůstává cena. Je naivní očekávat, že se bude pohybovat na „normální“ hranici, ovšem při zohlednění toho, čeho všeho jsou zarytí příznivci Star Wars (a samozřejmě dalších jiných produktů zábavního průmyslu) schopni, cena patrně nebude tím nejdůležitějším faktorem při rozhodování.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli