Diamond Supply Co.: Historie milovaného i nenáviděného brandu


Nick Diamond

Skateboardový a streetwearový brand Diamonds Supply Co. byl založen v roce 1998. Především mezi členy skateové komunity je značka dodnes velmi populární. U jejího zrodu stál mladý návrhář a skateový nadšenec Nicholas Tershay (kterému od té doby už nikdo neřekl jinak než Nick Diamond). To bylo v San Francisku v Kalifornii, ještě v dětském pokoji u jeho rodičů.

Z dětského pokoje až do Los Angeles

Právě tam dostal nápad vyrábět skateové desky a rozhodl se na nic nečekat. Začátky pochopitelně nebyly vůbec jednoduché, ale Nick vydržel a už v roce 2000 se stěhuje do slunného Los Angeles, aby zde otevřel svou první vlastní prodejnu. Tehdy ale ještě stále šlo pouze o skateboardové desky a příslušenství.

Pomocnou ruku mu v LA nabídli Mike CarrollRick Howard z legendární distribuční sítě GIRL SKATEBOARDS. Sluší se dodat, že tato společnost právem patří k nejzásadnějším jménům v historii skateboardingu ve Spojených státech. Taková pomoc se zkrátka a dobře vždy hodí. Navíc Nickův kamarád z dřívějška měl doma sítotisk, a tak vlastně vzniknul fenomén Diamond Supply Co., spolu s několika prvními designy triček.

Přátelé na prvním místě

Vtipné je, že na začátku se Nick ani nesnažil vybudovat nějaký obří módní brand. Spíše chtěl spojit své kamarády, kteří milovali skateovou kulturu. Nakonec se mu to i povedlo. Jeho vlastní skate tým Diamond dnes zastřešuje ty nejlepší skatery ze Států. Jména jako Terry Kennedy nebo Eric Coston v komunitě znají úplně všichni.

Díky nápaditým designům a vysoce kvalitnímu provedení si ale Nickova značka brzy získala věhlas. A to nejen u skateové, ale právě i hypebeast komunity. A Nickova jedinečného talentu si samozřejmě začali všímat i velcí hráči.

Své místo si značka našla i v hip hopové komunitě. Její trička jsme mohli vidět třeba na domácím Yzomandiasovi – ještě v době, kdy byl znám pod nickem DJ Logic. V zámoří byl v jejich oblečení často vídán třeba Jadakiss.

Obchody

V roce 2006 otevřel Nick svůj první vlajkový obchod přímo na legendární nákupní lokalitě Fairfax. V krámu si můžete zakoupit řadu designových vychytávek, které značka neuvolňuje na internet ani nikam jinam. Exkluzivita tady hraje prim.

Dnes má značka po USA jen dva obchody. Krom toho v LA pak ještě pobočku přímo v centru New York City. Jejich oblečení sice můžete nakoupit i na několika českých e-shopech, možnost podívat se do vlajkových prodejen je ale něco úplně jiného.

Nenávist a láska

Zlí jazykové občas tvrdí, že Diamond Supply má už svá nejlepší léta za sebou. Je pravdou, že ve streetwearu dnes už tolik vidět není.

Zdá se ale, že o to větší oblibě se těší opět u skate komunity. Těžko říct, jakým směrem se Nickův brand bude ubírat v budoucnu. Nick ale zůstává vlivným influencerem a jsme si jisti, že o jeho designech ještě uslyšíme.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli