Je Darewin “independent” stejně jako jeho nejnovější EP?

Domácí scéna zažívá v poslední době velmi produktivní období co se týče nového materiálu, což naše redakce velmi pečlivě sleduje. Ať už jde o brněnského Maniaka, Sergeie Barracudu, Hugo Toxxxe nebo třeba Darewina. A právě poslední zmiňovaný hraje v dnešním článku hlavní roli, jelikož vydal už nějakou tu dobu slibované Independent EP. A právě proto jsme se rozhodli Darewina vyzpovídat. Jak vnímá samotnou hudbu nebo proč už si neříká Mladej Pilot? To všechno se dozvíš níže.

Už dlouho zažíváš produktivní období, jakej feedback cítíš?

Čau, jsem rád že to tak působí, ale pro mě byl rap, až do tohohle INDEPENDENT EP věc, na kterou jsem neměl moc času. 2018 je pro mě zlomovej rok, ve kterým dokážu říct, že jsem a budu produktivní. Feedback cejtim super a je crazy, jak to lidi poslouchaj. Hodně lidí mi píše, spoustu lidí chodí na shows, dost se prodává merch a spousta jedinců si i vykérovalo TUSY nebo BONSAY, což je crazy ! BIG LOVE 2 MY HELLA FANS!

Dřív sis říkal Mladej Pilot, proč sis změnil nick na Darewin?

Chtěl jsem se nějak posunout. Některý tracky se mi už moc nelíbily a chtěl jsem je nechat trochu ztratit. Plus jsem se s tím nickem nějak už necejtil a nelíbil se mi. Hlavně jsem chtěl ale změnu.

A kdo vlastně ten Darewin je?

Rozhodně to není žádný moje alter ego. Snažím se v tom odrážet co nejvíc moje pocity a věci z mojeho života.

Rapuješ už poměrně dlouhou dobu a vybudoval sis loajální fanbase, přesto tvoje čísla nepatří mezi nejvyšší. Čím si to vysvětluješ?

Tím, že nemám ve videu SUPREME (haha). Ne, hele posouvaj hodně spolupráce a já jsem dřív nebyl schopnej s nikým z mcs spolupracovat z toho důvodu, že jsem chtěl mít 100% svojí věc. Nijak se nepřizpůsobovat a nechtělo se mi dělat track s někým přes internet, s člověkem kterého neznám. Hlavně jsem to nechtěl moc šířit, protože mi to nepřišlo ještě tak dobrý. Psalo mi i pár zajímavejch jmen na track, který by mě dostaly víc do povědomí, ale odmítl jsem kvůli tomu, že jsem se necejtil ready. Přišlo mi, že bych zněl na tracku hůř. A taky další faktor je “LABEL”.

Co si od svojí tvorby vlastně slibuješ? Máš nějaké cíle a sny do budoucna, nebo si takříkajíc jedeš to svoje a neřešíš?

Slibuju si od toho to, že nechci dělat třičtvrtě života něco, co mě nebaví a pak umřít. To mi přijde hloupý. Točit love a dělat PURE TUSY SHIT celej život. To je můj ideál a cíl.

Momentálně ti vyšlo podle tvých slov čistě self-made EP. Jak dlouho jsi na něm pracoval? Dokázal bys ho nějak uvést?

Uplně self-made není. Sick sound dělal Melano a beat na tracku POKE dělal RNZ, kterej má s MDT na tom tracku taky sloku. Ostatní beats jsou moje. Nahrával jsem ho u sebe doma v home studiu ve sklepě a dělal jsem na tom cca 3 týdny, plus mix/master. Název Independent EP jsem zvolil kvůli tomu, že celý EP odráží to, o co se celej život snažím, bejt nezávislej na někom druhým a žít svůj život bez kompromisu. Já VS společnost.

Se spojením self-made se pojí i to, že v poslední době děláš i hodně vlastních beatu. Jsi rád, když si můžeš všechno udělat sám podle sebe?

Yes, dělám. Potřebuju dělat i music. To je pro mě hrozně důležitý udělat tak náladovou věc, jakou mám v hlavě. Super je, že když dělám beat, tak vždycky do něj z 95% nahraju a vydám. Mám rád spontánnost. Občas píšu hned yen do melodie a celkově se snažím vytvářet beat a text zároveň. Samozřejmě tím, jak se tomu nevěnuju na 100%, tak je v tom občas slyšet amatérismus, což mám ale rád. Tím aspoň nemám žádný hranice a vytvářím novou věc, která tu není. Líbí se mi ta syrovost.

Nelákalo tě stát se třeba členem nějakého většího uskupení či labelu?

Nelákalo. Vždycky ve větších skupinách musíš dělat kompromisy. Někdy malý, někdy velký a ani jedno není pro mě. Label je super na promo, shows, zařizování věcí. To je jediný plus. Jsem velkej detailista v tom, s kým chci dělat a s kým ne.

Posloucháš někoho z tuzemské scény nebo jedeš čistě zahraniční věci?

Neposlouchám, že bych to měl v telefonu, ale spoustu věcí mě dost baví. Občas někdo udělá skvělej track. V dnešní době tu jsou super mcs. Např. BARBER, LAST, PTK, FORLIFE, PROTIVA, CALIN nebo třeba KARLO. Určitě jsem ještě na někoho, kdo mě baví zapomněl.

A můžeme se do budoucna těšit na spolupráci s někým od nás?

Hell yea! Máme track s Barberem a budeme taky dělat věc s PTK., ale hlavně teď píšu svoje věci.

Když se vzdálíme od hudby, tvé fanoušky by možná zajímalo, proč píšeš místo J všude Y? Váže se k tomu nějaký příběh?

Haha, to je movement. Nějak cejtim, že by to tak mělo bejt. Nevim proč, ale přijde mi to víc přirozený. Vymysleli jsme to s mojim felou Tommy Tee asi ve čtrnácti jako nějakej vlastní signature/styl. Já tak psal, píšu nonstop a když jsem nastoupil do práce, tak jsem měl občas problémy psát maily. Psal jsem to bezmyšlenkově s y místo j.

Na závěr, máš nějaký vzkaz pro fanoušky a naše čtenáře?

Hlavně díky za rozhovor!! Big up všem, kdo supportuje mou věc nebo jiný artist. Poslouchejte moje nový EP, choďte na shows, kupujte merch, buďte crazy jako bude 2018. LOVE YALLL STAY TUSY…

foto: Darewin

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě