Další úspěch českých cyklistů! V závodu napříč Srbskem získali druhé a šesté místo

Část týmu Topforex Lapierre absolvovala v posledních dnech tříetapový závod Tour de Serbie. Balkánská mise dopadla dle odhadů týmové formy slušně, kapitán Jiří Petruš obsadil v celkovém pořadí šesté místo a Vojtěch Řepa byl v kategorii U23 dokonce stříbrný.

První etapa byla dlouhá 170 kilometrů a v závěru čekal cyklisty šestikilometrový kopec. Mladý český tým začal tradičně aktivně a dodržoval určenou taktiku, kterou bylo podpořit aktuálně ve formě jezdícího Vojtěch Řepu. Ten zkušeně odhadl situaci, kdy ho po úniku sjela šestičlenná skupina, a koncentrovaným výkonem na konci závodu vybojoval třetí místo. Porazit ho dokázal pouze Rus Roman Maikin a Španěl Roman Adriá.

„Závodíme na Balkáně, tomu odpovídá i způsob závodění a chování. Horké hlavy, nelpění na pravidlech za každou cenu,“ popisoval atmosféru závodu sportovní ředitel Topforex Lapierre Petr Kaltofen.

Druhou část závodu bychom mohli popsat jakkoliv, jen ne jako trpělivou. V úniku sedmi závodníků byli i dva zástupci Topforex Lapierre – Jiří Petruš a Vojtěch Řepa. Celá jízda se nesla ve znamení změn tempa a taktických minisoubojů, Řepa nakonec z vedoucí skupiny vystoupil a osamocený kapitán Petruš v závěru dokázal uhájit čtvrté místo. Před závěrečnou etapou držel průběžné páté místo za vedoucím Martinem Haringem z Dukly Bánská Bystrica.

„V kategorii U23 je Vojta dvě vteřiny za Španělem Adriou. Jirka skončil těsně pod stupni vítězů,“ konstatoval Petr Kaltofen s tím, že závod mohl dopadnout lépe, ale i hůř.

Poslední stokilometrová etapa byla rovinatá a směřovala k hromadnému závěrečnému sprintu. Ve stejném čase dojelo 44 závodníků včetně všech chlapců z Topforex Lapierre. To pomohlo uhájit celkové vítězství Slováku Haringovi a v kategorii U23 Španělovi Rogerovi Adriá. Jiří Petruš vybojoval konečné 6. místo a v kategorii U23 se seřadili 2. Řepa, 4. Gajdula a 6. Kohout. V týmovém pořadí obsadil Topforex Lapierre páté místo. Nyní čeká cyklisty cestování, a hlavně zasloužený odpočinek.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli