Ti, kdo pojmenovali své dítě Daenerys, teď hořce litují


Daenerys

Nevíme, co je to za módu, ale lidi pojmenovávají své děti po slavných seriálových postavách. A protože momentálně nejvíc frčí Hra o trůny, asi vás nepřekvapí, že novorozenci posledních pár let dostávají jména po figurách právě z tohoto kultovního seriálu z dílny HBO.

Šok

Jenže to má jeden háček. Série ještě neskončila a charaktery postav se dost dramaticky mění. Proto například ti, kdo pojmenovali své dítě Daenerys, teď hořce litují. V posledním dosud zveřejněném díle se z ní totiž stala celkem mrcha (nebudeme sem psát spoilery). Doteď byla jednou z mála kladných postav seriálu, ale to se epizodou s názvem Zvony změnilo.

Jménem Daenerys, Dany nebo Khaleesi (jeden z jejích titulů) pojmenovali rodiče jen loni více než 560 dětí a na celém světě existuje zhruba 3500 dětí s těmito jmény, uvádí web Novinky.cz. Rodiče malých Daenerys jsou tedy nyní v šoku.

„Rozhodně se mi nelíbí, co vzešlo z toho, co reprezentuje,“ svěřila se na sociálních sítích Jasmine Estrada z Miami, která pojmenovala svou dceru Khalessi (jméno matka neúmyslně zkomolila) v roce 2013.

Co nás čeká dál?

Daenerys Targaryen je fiktivní postava z knižní série Píseň ledu a ohně. Je to mladší sestra Viseryse Targaryena, Žebráckého krále. Po smrti svého bratra, který nezanechal dědice, získává (sporný) nárok na Železný Trůn, který je jí však odepřen.

Tak uvidíme, jak se situace vyvine dál. Čeká nás úplně poslední díl!

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě