Cyklistická stáj vděčí za páté místo juniorovi. Teprve devatenáctiletý Bouček překvapil v Mladé Boleslavi

Mladí cyklisté týmu Topforex Lapierre nepřestávají sbírat vavříny. Po čtvrtečním úspěchu Vojtěcha Řepy se dnes v závodě s hromadným startem společného Mistrovství České a Slovenské republiky kategorie Elite prosadil devatenáctiletý Jakub Bouček, když dojel do cíle na skvělém pátém místě.

Dnes v Mladé Boleslavi závodníky čekala druhá část společného šampionátu, 192 km dlouhý závod s hromadným startem. Toho se účastnil celý tým Topforex Lapierre, tedy 11 cyklistů kategorie U23 a jediný závodník kategorie Elite, kapitán Jiří Petruš.

„Cílem, který jsme si vytyčili pro dnešní den, bylo být vidět a snažit se tvořit závod, což se nám stoprocentně podařilo,“ neskrývá spokojenost se svými svěřenci sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Hlavní únik dne obstaral Vojtěch Řepa, mistr ČR v kategorii U23, kdy si vypracoval až 3minutový náskok, společně s Matějem Zahálkou z týmu Elkov Kasper. Nakonec byli zhruba dva okruhy do cíle dojeti. V popředí se starali o tempo jezdi z týmu CCC Jan Hirt a Josef Černý, dále pak Zdeněk Štybar z Deceuninck-QuickStep a Petr Vakoč z Alpecin-Fenix.

Peloton se díky jejich tempu zredukoval na 11 jezdců, kteří dojeli uniklou dvojici. Ve skupině tak jeli za tým Topforex Lapierre Vojtěch Řepa a Jakub Bouček, který předváděl famózní výkon a dokonce se bez respektu z hvězd světového kalibru pokusil 1,5 km před cílem o únik.

Nakonec byl sice dojet, kdy divácky atraktivní závod vyhrál Adam Ťoupalík z týmu Elkov Kasper před Štybarem a Vakočem, ale skončil k překvapení celé cyklistické komunity i fanoušků na fantastickém pátém místě.

Mladík, který teprve prvním rokem závodí v kategorii U23, má tak našlápnuto být další výraznou osobností v týmu majitele Radima Kijevského.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli