Coca-Cola představuje první láhev vyrobenou z odpadu vyloveného z oceánu


Jelikož péče o životní prostředí a ekologie jsou dnes velmi zásadními společenskými pojmy, zajímají se o ně i velké společnosti. Jednou z nich je i americká The Coca-Cola Company. Ta nyní navíc představila úplně první láhev na světě, která byla vyrobena z plastového odpadu vyloveného z oceánu.

V první várce se objevuje celkem 300 takových lahví. Při jejich výrobě byl z 25 procent využit právě recyklovaný odpad z oceánských hlubin. Ten byl sebrán během mnoha úklidů ve Španělsku a Portugalsku.

Celý projekt vznikl ve spolupráci s nizozemským start-upem Ioniqa Technologies, který vyvinul úplně novou technologii pro zpracování již použitých plastů. Doufáme, že v budoucnu bude takových projektů víc!


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě