Co to vlastně znamená žít best life?

Nejlepší život neboli best life se v posledních měsících stal opravdu hojným tématem nejen v hudebních textech. Chance The Rapper o něm mluví ve stejnojmenné skladbě od Cardi B, pozadu nezůstali ani rappeři jako Wiz Khalifa nebo Hardy Caprio z Velké Británie. Když se podíváte na Instagram pod hashtag #liveyourbestlife, získáte přístup k bezmála 900 tisícům příspěvků.

Ono to heslo totiž zní tak pěkně sluníčkově a motivačně, že ano? Proč všichni ti krásní lidé na Instagramu mají klíč k pohádkovému životu a vy jste o něj ještě ani nezavadili? Není to k vzteku? A co když je to jen naleštěná bída a žádný klíč nemají ani oni?

Tolik lidí žije pohádkový život. Opravdu?

Jen se podívejte na výše zmíněný hashtag. Co vidíte? Úžasné krajiny, opálená těla a pohádkové dovolené někde v zátoce u moře. Lidé totiž věří, že cokoli od předražené kávy ze Starbucks až po nový parfém od oblíbené značky je oním klíčem. Tedy alespoň dokud to může vidět celá komunita na Instagramu.

Pravda ale možná bude někde jinde. V loňském roce americká klinická poradkyně Rebecca Turnbull hovořila na stanici CBC Radio právě o této problematice. Instagram celou filosofii skvělého života dost pokřivil. Vydejte se běhat a vyfoťte se u východu slunce – 10 bodů. Máte u toho avokádový toast? Ještě lépe.

Takový koncept s sebou přináší mnohá nebezpečí. Kouzelné mantry jako žijte tím, co milujete a milujte to, co žijetenebodělejte to, co milujete a ani jeden den v životě nebudete muset pracovat se sice příjemně čtou, na takový vlak si ale nemůžete jen tak koupit jízdenku. Čeká vás spousta tvrdé práce, tedy pokud nemáte zajištěný bohatý finanční příjem každý měsíc.

Žijte

Další studie z poslední doby zase ukazuje, že Instagram spouští deprese. A to přesně tím, o čem jsme výše psali – lidi věří tomu, co na něm vidí, a myslí si, že jejich život bez avokádového toastu a denně naběhaných kilometrů stojí za nic.

Co si z tohoto celého můžeme odnést? Využívejte šancí, kterých se vám dostane, riskujte a bavte se. Obklopte se lidmi, kteří z vás dostanou to nejlepší. Někdy jsou ty vůbec nejšťastnější okamžiky v životě právě ty, které sdílíme. S našimi blízkými, ne na sociální síti. Nestavte své štěstí na věcech. Je to klam.
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě