Co nás čeká na letošním Czech Downtown Series

První zastávku seriálu městských sjezdů pod názvem Czech Downtown Series obstará tradiční UL-LET, který se bude konat v termínu 18.-19. května v Ústí nad Labem. Akci pořádá Ústecká freeridová organizace již poosmé v řadě. Stejně jako v předchozích letech bude na jezdce i diváky čekat pořádná porce adrenalinu a dobré zábavy. Mezi závodníky se letos objeví i jeden z nejlepší světových jezdců Ben Moore z Anglie.

Akce odstartuje v pátek podvečer, kdy se odjede dual slalom za umělého osvětlení. Tento noční závod známý jako „loket na loket“ má každoročně svou neopakovatelnou atmosféru. Celá trať bude opět nasvícená bílým světlem, ale rozehrají ji i další barvy. O zvukomalebné podbarvení se postará přímo pod překážkou hrající DJ FEFE.

Loni se na startu dualu sešly téměř tři desítky jezdců. A show to byla nejen v podání vítězného Růžováka grandiózní. Letos se na start postaví i Angličan Ben Moore, který je specialistou na městské sjezdy a na úvod sezony vyhrál městský dual slalom v polském Těšíně. Účastnil se i největších jihoamerických sjezdů v čele s chilským Valparaiso. Jistě bude velice napínavé sledovat, jak si tato legenda poradí s českými soupeři. Páteční večer bude pak patřit i disciplíně Whip contest, kde o vítězích tradičně rozhodne ryze dámská porota.

Dirt jump

V sobotu se soutěžní dění přemístí z areálu Letního kina až do samotného centra města. Trať downtownu se bude výrazněji lišit až v samotném závěru. O to více ale bude na posledních 100 metrech změn. „Po dropu u „Vany“, kde tepalo srdce závodu vloni, se letci letos mohou těšit na nefalšovaný průjezd domem. Jakmile se srovnáme po dopadu dropu, odbočíme do Paláce Zdar a projedeme Informačním centrem města. Po této pasáži provoláme už jen hlasité nazdar a otevře se nám všeobjímající náruč Mírového náměstí. Centrum závodu s cílovým skokem bude právě tam,“ popisuje organizátor UL-LETu Vítězslav Stráňa Stránský.

S cílovým skokem pak bude spjatá i další skvělá novinka, která je zárukou toho, že se divákům i závodníkům bude tajit dech a jen tak nepřestanou lovit nové adrenalinové zážitky. Půjde o vložený závod s názvem UL-LET Dirt jump contest. Jeho ambasadorem se stal přední MTB diktátor Teodor Kováč. „Dirt jump bude probíhat před a po finále downtownu, právě a jen na cílovém skoku. Contest je jen pro pozvané jezdce,“ přibližuje vložený závod Vítězslav Stráňa Stránský.

Bude i moravština

Na diváky opět čeká velkoplošná LED obrazovka s přenosem 6 kamer. Za mikrofonem to rozbalí jako vždy Jiří Haff Haferník, jehož moravština opět strhne i starší kolemjdoucí. Speakování Dirt jump contestu obstará nikdo menší a povolanější než Jakub Ouvín aka Big Buba. Reportáž z UL-LETu již tradičně odvysílá ČT sport. Průběh celé akce bude možné sledovat i online skrz stream na Youtube.

Součástí akce bude i bohatý doprovodný program. Celé sobotní odpoledne a večer bude totiž na sousedním Lidickém námětí probíhat street open air festival CULTURE UP. Jeho line-up potěší především všechny milovníky hip-hopu a rapu. Hlavními headlinery budou Vojtanoo, Fosco Alma a Sharlota. Na hudební stage festivalu proběhne i vyhlášení vítězů všech kategorií obou závodů. Kategorie downtownu budou letos tři: ženy, muži a junioři. Po utichnutí posledních tónů CULTURE UPu, se zábava přesune do Café Alibi, kde se bude konat nadupaná Jägermeister afterparty. Tak co, jedete?

Harmonogram pátku a soboty

16:30 – 18:30 Prezentace a Trénink 9:30 – 11:00 Prezentace
18:45 – 19:30 – Kvalifikace dual 10:00 – 12:30 Trénink – downtown
19:30 – 19:50 – WHIP contest 12:45 RIDERS MEETING
20:00 – 22:00 Vyřazovací jízdy 13:00 – 14:30 Kvalifikace 1.kolo
22:15 – Vyhlášení vítězů 14:30 – 16:00 Kvalifikace 2. kolo
  16:00 – 16:30 – UL-LET Dirt jump contest – trénink
  16:30 – 17:00 TOP 30 – finále downtown
  17:00 – 17:30 – UL-LET Dirt jump contest – finále
  18:00 – 18:15 – Vyhlášení vítězů – CULTURE UP stage
  18:00 – 22:00 – CULTURE UP
  22:00 – ??:?? Jägermeister party v Alibi
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě