Co nám tady po sobě zanechal Mac Miller?


Zemřel Malcolm James McCormick, kterého jsme znali spíše pod jeho uměleckým jménem Mac Miller. Smutná zpráva 7. září otřásla (nejen) hudebním světem. Teprve šestadvacetiletý rapper z amerického Pittsburghu přitom vydal své poslední album Swimming teprve minulý měsíc. Podle zatím dostupných zpráv vše napovídá tomu, že příčinou jeho smrti bylo předávkování návykovými látkami. Neměli bychom se ale uchylovat k rychlým soudům. Jeho smrt na Twitteru totiž nejdříve potvrdil jeho dlouholetý spolupracovník, hudební producent E. Dan z uskupení ID Labs. A to těmito slovy:

Mám zlomené srdce. Nevěřte všem těm nesmyslům, které vám namlouvá internet. Můj brácha byl stejně tak šťastný, jak jsem ho vždy viděl. Ať už k této události vedlo cokoli, nebylo to proto, že by byl na temném místě. Budu tě mít navždy rád, moc mě to mrzí.

Macova rodina později vydala prohlášení o jeho smrti. Dodali, že Mac byl zářivým světlem nejen pro svou rodinu, ale i pro přátele a fanoušky. Vzpomínejme na tohoto výjimečného umělce jen v dobrém, jeho hudba překypovala pozitivní energií a zanechal nám toho po sobě opravdu mnoho.

Hudební dědictví Mac Millera

Teď to nepochopte špatně. V posledním roce svět přišel o mnoho výjimečných hudebníků. Ať už se ale budeme bavit o Lil Peepovi nebo XXXTENTACIONOVI, v tomto případě je situace přece jen trochu odlišná. Mac Miller byl totiž někým, kdo byl na scéně více než deset let.

První mixtape vydal už v roce 2007. Jmenoval se But My Mackin’ Ain’t Easy a do dvou let měl venku dva další nezávislé projekty; mixtapy The Jukebox: Prelude to Class ClownThe High Life. Ty byly docela úspěšné a mezi fanoušky už se o Macovi začínalo mluvit.

Poprvé kolem sebe ovšem nadělal pořádný poprask v roce 2010, když vyšel jeho mixtape K.I.D.S., který byl na internetu zdarma ke stažení. Tehdy byl upsán pod nezávislý hudební label Rostrum Records, kde tou dobou vydával například i další rapper z Pittsburghu Wiz Khalifa.

Legendární mixtape Best Day Ever potom vyšel v roce 2011. O pět let později potom vyšla jeho remasterovaná verze. Právě tento projekt je geniální ukázkou Macových pozitivních písní, kvůli kterým ho miloval celý svět.

Nezapomenutelná alba

Své první studiové album Blue Slide Park vydal Mac ještě v roce 2011. Do letošního roku stihnul vydat další čtyři, přičemž drtivá většina z nich zažila fenomenální úspěch po celém světě. Ještě větší pozornosti na mainstreamové hudební scéně se rapperovi dostalo v roce 2016, kdy začal chodit se slavnou zpěvačkou Arianou Grande. S tou se rozešli letos v květnu.

Za svou kariéru Mac Miller spolupracoval s mnoha velkými jmény současného hip hopu. Ať už to byl J, ColeKendrick LamarJuicy JTy Dolla $ign nebo Anderson Paak, Mac vždy přicházel se zcela nezaměnitelným vlastním zvukem a s klidným srdcem můžeme říct, že se mu povedlo vytvořit si vlastní hudební směr.

Jeho skladba Donald Trump z roku 2011 ho dokonce dostala do křížku se současným americkým prezidentem. Pravdou zůstává, že dnes by podle tohoto byznysmena a politika svou píseň nejspíš už nepojmenoval. Mac Miller po sobě za šestadvacet let života dokázal zanechat opravdu velkou stopu a my mu děkujeme.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí