LeBron James, Dwyane Wade a Chance the Rapper produkují vlastní sérii dokumentů


Americké filmové studio FOX Sports Films pro fanoušky sportovních dokumentů chystá opravdovou lahůdku, za kterou po produkční stránce stojí jedny z nejvýraznějších hvězd basketbalové NBA a držitel ceny Grammy za Nejlepší rapové album 2016.

Basketbalová ikona LeBron James spolu se svým týmovým parťákem z Cleveland Cavaliers Dwyane Wadem a americkým rapperem Chance the Rapper spoluprodukují sportovní dokumentární sérii MAGNIFY. Ta divákům přiblíží svět amerického fotbalu a basketbalu.

První díl z této série pod názvem 89 Blocks, který vyjde již 26. listopadu, má pojednávat o středoškolském fotbalovém týmu East St. Louis Flyers. Tento dvaaosmdesáti minutový snímek vznikl pod taktovkou LeBrona Jamese, televizní sportovní sítě Uninterrupted a magazínu Sports Illustrated.

Další díl, tentokrát s označením Shot in the Dark, v produkční režii Dwyanea Wadea a rappera Chance the Rapper bude zasazen do basketbalového prostředí středoškolského týmu Orr Academy z Chicaga. Diváky by měl zaujmout zejména příběhy jednotlivých hráčů, kteří se snažili prosadit, a to i přes zjevnou nevýhodu, že byli narozeni a vychováni v jižní části Chicaga, které je známé svou zvýšenou kriminalitou. Shot in the Dark by měl přijít v únoru příštího roku.

„Basketbal mi umožnil překonávat výzvy během vyrůstání v jižní části Chicaga. Šance byly proti mně a tato hra změnila průběh mého života. Je důležité sdílet tyto pravdivé příběhy k inspirování další generace, aby dosáhla svých snů během řešení životních překážek,“ říká Wade, který (stejně jako Chance the Rapper) v tomto městě vyrůstal.

Série MAGNIFY by však neměla být založena pouze na těchto dílech. Očekává se, že se s postupem času bude rozrůstat a mohla by pod svými křídly mít i další zásadní příběhy sportovců. Například zachycení loňské letecké tragédie, během které zemřela většina hráčů brazilského fotbalového týmu Chapecoense.

foto: ftw.usatoday.com


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí