6 stylových tipů, které můžeme pochytit od Leonarda Dicapria z devadesátek

Devadesátá léta byla bezesporu kultovní, to je při zpětném pohledu jasné. Hollywoodská legenda Leonardo DiCaprio jako hrdý ročník 1974 byl už tehdy velmi aktivním na filmovém plátně a jeho hvězda zářila na míle daleko. Jen si vzpomeňme na snímky jako TitanicRomeo a JuliePláž nebo Marvinův pokoj.

Mladý Leo byl už tehdy módní ikonou a velkým udavačem trendů. Některé lekce stylu, které Leo tehdy diktoval, neztratily svou platnost ani dnes.

Havajské košile

Devadesátkový Leonardo se neobešel bez košil s výrazným havajským vzorem. Pokud máte rádi trochu extravagance, určitě po takovém kousku můžete sáhnout i dnes. A když bude vintage z některého sekáče, máte další plusové body.

Oversized svetry

Tyhle přerostlé pleteniny Leo často nosil. Dnes se s podobnými kousky předhánějí ve svých kolekcích přední návrháři jako Gucci nebo Balenciaga. Jedná se vlastně o módu, která bude trendy asi vždycky. Vašemu outfitu dodají tyhle svetry pohodlný rebelský dojem, který rozhodně nekřičí formálností.

Tartanové kalhoty

Podívejte se do skříně svých rodičů, dost možná tam takové kalhoty najdete. I když to chvíli už vypadalo, že tento trend navždy skončil na módním smetišti, máme tady britskou klasiku Burberry. Tenhle návrhářský dům se na tartan určitě nevykašle. Alespoň ne v nejbližší době.

Sportovní sluneční brýle

Výkonnostní sluneční brýle lidi nosí jako módní (a praktický) doplněk i dnes. A vlastně ani nejde o žádné společenské faux pas. Jen se podívejte na aktuální kolekce značek jako Prada nebo Kenzo. Retro styl je zkrátka v kurzu.

Volné obleky

Extravaganci se meze opravdu nekladou. A DiCaprio už v devadesátých letech jasně dokazoval, že i obleky, které se obvykle šijí na míru, mohou sedět naprosto ležérně. Nebo spíš nesedět. Někdo by namítl, že něco takového si může dovolit jen hollywoodská hvězda, to ale určitě není pravda. Na ples takhle asi nechoďte, do lehce formálně laděné společnosti ležérní outfit ale klidně zvažte.

View this post on Instagram

Boogay woogayyy

A post shared by YOUNG Leo & Cole 👅 (@leo.cole.daddy) on

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě