Český vynález zpříjemní lidem práci z domova


Do roku 2019 pracovalo v Česku z domova okolo 4 % zaměstnanců. Pandemie však obrátila naše životy naruby a podle studie Život během pandemie pracovalo při první vlně na jaře 2020 z domova 23 % lidí. Mezi nimi i Michal a Vašek, kteří se doma v Brně ocitli v improvizovaných kanceláří. Stejně jako řada lidí bez potřebného vybavení, rozhodli se to změnit a vymysleli minimalistický pracovní prostor snů. A aby mohli zahájit výrobu designového stolu space up, sbírají podporu na crowdfundingovém portálu Hithit.

„Pandemie ukázala, že pracovat z domu neznamená pracovat napůl. Že výkony můžeme podávat, i když zrovna nejsme zavření v kanceláři. Ale přestože doma je doma, něco tomu schází: místo k práci, kde bude všechno po ruce. Plnohodnotný workplace, který se vejde i do skromného bytu a nepřekáží, jakmile máte hotovo. Zároveň designový kousek, který upoutá každou návštěvu,” vysvětluje Michal Polášek, jeden z autorů nápadu, který má dlouholeté zkušenosti z oboru výstavářství a designu obchodních prostor.

Foto je: Archiv Space up

Space up má lidem poskytnout veškerý komfort jejich kanceláře – ale doma a bez omezení. Ocelový rám, výklopná deska, akustická výstelka, panel se zásuvkami a LED osvětlení tak tvoří minimalistický pracovní prostor snů. Poctivý český výrobek, který změní způsob, jak lidé pracují z domu.

„Navazujeme na letitou tradici výroby nábytku v Česku, kterou pandemie tak tvrdě zasáhla. Spousta šikovných rukou se octla bez práce, jakmile zavřely veletrhy a výstavy. I touto formou bychom chtěli tento tradiční průmysl podpořit – a vy s námi. Space up je produkt českých hlav a rukou, a proto je Česko první, kde se ucházíme o podporu,” dodává Michal Polášek.

Základní verze poskytne pracovní plochu 64 x 53 cm, prostor na uložení notebooku nebo tabletu a organizér na pracovní potřeby. Součástí je i integrovaná zásuvka nebo USB port. Po složení je celý systém hluboký pouze 12 cm. Systém je pak možné zavěsit na téměř jakoukoliv pevnou zeď, součástí balení je i montážní šablona. Uživatel také dostane možnost si vybrat ze 7 barevných kombinací.

Novinku si mohou zájemci aktuálně pořídit za zvýhodněnou cenu na Hithitu nebo si jako další z odměn mohou vybrat třeba návrh řešení pracovního místa dle svých představ. Kampaň běží do 11. července.

Foto je: Archiv Space up


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli