Česká medovina sklízí úspěch

medovina

Medovina Jiřího Bartoše z Ptic u Prahy loni získala zlatou medaili v Mazer Cupu, prestižní soutěži, konající se každoročně v americkém Coloradu. Toto významné ocenění rozhodlo o tom, že by se medovina původně určená pro domácí účely měla vyrábět na profesionální úrovni. Proto se včelař rozhodl spojit se s crowdfundingovým serverem HitHit. Díky němu chce vybrat 650 tisíc korun na nové filtrační zařízení.    

Medovinu začal vyrábět v domácích podmínkách pro přátele a hlavně pro sebe. Dnes už má své dva včelíny a kromě třiceti tisíc litrů medoviny vyrábí i kvalitní med. Jeho medovina se jmenuje Geroge Bee.

Prémiové kvalitní pití

Aby mohl Jiří Bartoš svůj nápoj distribuovat mezi širší veřejnost, musí pořídit technologicky vyspělejší zařízení na filtraci medoviny, díky němuž se prodlouží její životnost. Každá medovina obsahuje kvasné kultury. Když se dostatečně neodfiltrují, je nutné medovinu skladovat ve speciálních podmínkách a jen po určitou dobu.

Po odstranění kvasných kultur už lze medovinu bez obav skladovat i při běžné pokojové teplotě. Díky filtrování už bude možné ve větším objemu medovinu šířit ke koncovým zákazníkům a do gastronomických zařízení.

Adopce včely

“Naším cílem je udělat z medoviny prémiové kvalitní pití, které si jistě najde své příznivce. Abychom kvasné kultury z naší medoviny odstranili, je nutné pořídit kvalitní ale finančně nákladné filtrační zařízení,” říká Jiří Bartoš. O finanční pomoc s nákupem tohoto zařízení Jiří žádá všechny, kteří věří, že si tenhle staročeský nápoj zaslouží své místo v restauracích a obchodech.

Začátkem června proto spustil crowdfundingovou kampaň na portále HitHit, kde už ožil nejeden skvělý nápad. Na portále si přispěvatelé budou moci zvolit konkrétní výši příspěvku, za který mohou získat první lahve medoviny z nového filtračního zařízení, účast na degustačních večerech nebo si mohou třeba jen symbolicky adpotovat svou vlastní včelu.
architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě