Byla bych extravagantní, i kdybych pracovala v pekárně, říká Sharlota


Sharlota

Rapperka Sharlota, která se nedávno stala tváří kosmetiky Jeffree Star, má pro své fanoušky další novinku. Pracuje na nové desce a v září vydala nový singl s názvem Lásky není dost.

Tvůj aktuální singl se jmenuje Lásky není dost. Je v tvém životě dost lásky? S kým ji prožíváš? 

Mám přítele už pět let, jmenuje se Lukáš Jirkovský a poznala jsem ho skrze svou práci – je majitelem vydavatelství Blakkwood Records. Jsem za něj strašně vděčná a cítím, že je to ten pravý chlap, se kterým chci žít svůj život.

Čím si tě získal? 

Tím, že mě přijal takovou, jaká doopravdy jsem. Na sto procent. Nechtěl na mně změnit vůbec nic, a to mi dodalo odvahu do života i do práce. Nejdřív jsem spolu dlouho fungovali jenom jako přátelé, jiskra přeskočila až mnohem později, když jsem si uvědomila, jak kvalitní je Lukáš člověk. Ptala jsem se ho potom: Hele, Luky, cos na mně viděl? Vždyť jsem byla sprostá a neomalená! A on na to, že jsem jediná ženská, kterou kdy poznal, co se před ním nikdy nepřetvařovala.

Ale stejně – písnička o lásce, to je pro tebe trochu netypické… 

Od začátku roku jsem prožívala takový zvláštní stav. Za celou tu dobu, co se věnuju hudbě, jsem měla sotva čtyři volné víkendy v roce a pět let jsem nebyla na dovolené. Cítila jsem, že už začínám být vnitřně vyhořelá a že potřebuju novou energii. Chtěla jsem zase najít ten vztah k hudbě, který jsem měla dřív. A pak jsem to nějak překonala a udělala písničku, která je tematicky úplně jinde než věci, které jsem dělala doposud – takové ty rázné a sprosté. Zachytila jsem v ní energii, kterou jsem cítila, a i když někomu může připadat jako klišé, pro mě je to hodně zásadní věc. Láska. Lidé na ni strašně zapomínají a přijde mi, že se jim to musí pořád dokola opakovat, aby si uvědomili, proč tady jsme a co je na světě důležité.

Taky tam zpíváš: “Někdy se cítím jako nádoba prázdná z toho, že moje cesta pro vás není jasná. Z toho, jak správně měla bych být krásná, pro lidi, co celý život žijí jen v maskách.” Setkáváš se často s předsudky kvůli tomu, jak vypadáš nebo co máš na sobě? 

Ano, hodně, opravdu každodenně, ať jdu kamkoli. I když jsem oblečená „slušně“, tak na mě všichni divně koukají, protože mám kérky.

To se asi týká spíš starších lidí, nebo ne? 

Starší lidé se mnou mají obvykle velký problém, připadá mi někdy, že jsou na mě naštvaní jenom proto, že mám dobrou náladu a směju se. Ale předsudky se týkají i mladých lidí, kteří si na mě často dovolí, když jsou v partičkách. Pořvávají na mě nebo komunikují strašlivě hulvátským způsobem. Vím, že mám spoustu sprostých textů, ale člověka to zamrzí.

Jak na takové lidi reaguješ? 

V poslední době jsem začala všechny negativní vlivy a taky všechno, co mi ubližuje nebo mě mrzí, absolutně ignorovat. Dřív mi hodně záleželo na tom, abych na každého dobře zapůsobila a aby na mě lidi nekoukali špatně. Ale došlo mi, že jsou věci, které člověk nemůže změnit. Řekla jsem si, že mám spoustu dobrých kamarádů, kterým je úplně jedno, co udělám, a stejně mě budou mít rádi, tak proč ztrácet energii s lidmi, kteří mě mít rádi nechtějí. Prostě jsem se přestala snažit zalíbit se všem.

Takhle ignoruješ i hatery na Instagramu? 

Ano. V dnešním světě, kde se pořád něco děje, je to záležitost maximálně na dva dny. Pro lidi, kteří se vás snaží vyprovokovat a pořad něco píšou, je beztak největší trest, když si jich nevšímáte.

Tvůj profil sleduje víc než tři sta tisíc lidí. Jak dlouho se taková fanouškovská základna tvořila? 

Dlouho. Nikomu jsem nic nezaplatila, ani nepřišel nikdo, kdo by to udělal za mě. Hudbou se živím od patnácti, a jakmile jsem začala vydělávat, ihned jsem všechno zase investovala do oblečení a věcí na koncerty. Tehdy jsem si vymyslela, že na každém vystoupení a na každé fotce na profilu budu mít jiný outfit. Neudělala jsem to proto, že bych chtěla mít zajímavý profil, ale proto, že mi to tak připadalo přirozené.

Vnímáš svou výraznou image jako prostředek, jak posílit dojem z vystoupení? 

Já bych měla výraznou image, i kdybych prodávala v pekárně. Lidi se často ptají, proč chci být extravagantní, jenže to je to poslední, nad čím přemýšlím. Pro mě je to úplně přirozené, jsem taková i uvnitř.

Byla jsi taková už jako dítě? 

Ano, lidé mě odjakživa buď milovali, nebo nenáviděli. Nebylo nic mezi tím. Už od základky. Potom přišla hudba, takže stereotypů přibylo a předsudky lidí vůči mně byly ještě větší… Ale na to už jsem byla zvyklá, nebyl to žádný šok. Lidé mě nechápali. Někdo prostě nedokáže vystát moji energii. Nemyslím, že by byla negativní, ale pro spoustu lidí je nepříjemná a neumějí si s ní poradit. Ale já to přijímám.

Co děláš, když se potřebujete odreagovat? 

Miluju skály. Adršpach, Teplické nebo Jetřichovické skály… Někdo bere drogy, někdo kouří nebo pije alkohol, já nic z toho nedělám. Pro mě je největší ventil zajet do přírody, kde načerpám nejvíc energie.

Alkohol nepiješ nikdy? 

Moc ne, nechutná mi a nepotřebuju ho k životu. Když už to musí být, dám si něco sladkého, v čem ten alkohol není cítit. Ale jelikož se od patnácti pohybuju na akcích, kde vidím hodně ožralých lidí, příčí se mi to.

Sportuješ?

Celý život jsem hodně sportovala, jezdila jsem i na různé atletické závody. Když mi bylo tak patnáct až sedmnáct, dokonce jsem každý den chodila do fitka. Strašně mě to tehdy bavilo, nabrala jsem asi osm kilo na svalech. Ale pak jsem začala dělat hudbu a fitko mi přestalo vyhovovat. Miluju pohyb, ale oceňuju spíš takový, který mě přesune z bodu A do bodu B. Mám ráda jízdu na kole nebo inliny.

Jaké je tvoje oblíbené jídlo? 

Špagety carbonara.

A dáš nám recept? 

Nedám, já nevařím. V kuchyni mám místo pánviček boty.

Kolik jich máš? 

Hodně. Asi tak 150 párů? Už to začíná být hodně závažné, ale je to moje vášeň a patří to k mé práci. Pořád si dělám všechno sama, make-up, styling, všechno, takže tu spoustu oblečení prostě potřebuju. Nechci, aby přišel den, kdy zjistím, že nemám co na sebe! Radši toho mám hodně do zásoby, abych se nemusela děsit.

V jakém oblečení se cítíš nejlíp?

To je přesně ta věc, která se u mě nedá definovat. Mám den, kdy se cítím jako princezna a chci si vzít šatičky. A pak mám den, kdy se nejlíp cítím ve vytahaném tričku jako kluk.

Máš oblíbenou barvu? 

Já jsem duhová. Miluju barvy, teď jsem byla unesená z festivalu Prague Pride, kde byli duhoví všichni! Já tam byla sama za sebe, přišla jsem v neskutečně extravagantním outfitu, ale nikdo se na mě nedíval špatně. Všichni se smáli a navzájem si předávali skvělou energii. Myslím, že by se lidé měli oprostit od toho, s kým má kdo sex, a spíš se soustředit na to, aby podpořili lásku jako takovou.

Tři věci z make-up kabelky, které musíš mít?

BB krém, který zařídí refresh pleti, highlighter, ty já sbírám a bronzer.

Na koncerty se líčíš sama?

Ano, vzniklo to tak, že jako mladá jsem si nemohla dovolit platit za make-up artistu. A když přejíždíme na akce a koncerty, nestíhám ještě někam dojet na přelíčení. Naučila jsem se nalíčit v autě cestou z jednoho koncertu na druhý. Obvykle i na focení už chodím nalíčená a připravená, protože s většinou make-up artistů si nesednu, pak se necítím dobře a blokuje mě to při práci. Výjimkou je Koki, která líčila focení s kosmetikou Jeffree Star. Ta mě dokáže nalíčit nejlíp ze všech – máme takové vnitřní pouto a ona přesně ví, co mi sluší.

Máš oblíbený produkt od Jeffreeho Stara? 

Nádherně udělané paletky na oči, které mají i úžasné obaly. Krycí korektory. Voňavé pudry. Dlouhotrvající rtěnky. Nejkrásnější jsou ale podle mého jeho rozjasňovače. A liquidy se třpytkami na tělo. Ty jsou boží. Všechny jeho produkty jsou super, už na líčení nepoužívám nic jiného. Je to sice na první pohled dost extravagantní kosmetika, ale člověk se těmi produkty může krásně nalíčit i na běžný den.

O značce Jeffree Star

Značka Jeffree Star je stejně extravagantní jako její zakladatel. Jeho dekorativní kosmetika je veganská a pyšní se označením cruelty-free (není testována na zvířatech).

Jeffree začínal s tekutými rtěnkami, momentálně patří mezi jeho bestsellery Jawbreaker paleta, korektor a pudr. Kosmetika Jeffree Star je k dostání exkluzivně v parfumeriích Marionnaud.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí