Billie Eilish ohromila Prahu


Billie Eilish
Billie Eilish se před vyprodanou pražskou O2 Arenou představila v úterý 20. srpna coby obrovská hvězda. Aktuálně nejdiskutovanější teenager na planetě a hudebnice, které patří rok 2019, přivezla svůj debut When We All Fall Asleep, Where Do We Go?.

“Dospělí nás ignorují. Je to hloupé, protože víme všechno,” prohlásila sedmnáctiletá Eilish pro britský hudební časopis NME. Mladá umělkyně je budoucností populární hudby a ve svých textech vystihuje rozpolcené pocity i úzkosti generace Z vyrůstající ve světě sociálních médií. Hudebně se nebojí inspirovat aktuálními trapovými trendy i laskavými popovými refrény, její klipy jsou temnými cestami do myslí mladistvých. Nejúspěšnější hit Bad Guy má na Youtube za čtyři měsíce přes 450 milionů přehrání. Díky této skladbě se Eilish stala první hudebnicí narozenou v novém tisíciletí, která zdolala vrchol americké hitparády.

Dcera slavných rodičů

Billie Eilish je dcera herečky Maggie Baird a herce Patricka O’Connella a hudbě se věnuje od jedenácti let, kdy začala zpívat ve sboru. Průlomový singl Ocean Eyes, který pro Eilish napsal její bratr, vydala v roce 2016.

„Pověsila jsem skladbu na SoundCloud, jenom proto aby si ji můj učitel mohl stáhnout. Neměli jsme vážně žádné další úmysly, ale lidé si ji přes noc začali stahovat a už to bylo,“ prozradila Eilish pro Teen Vogue, jak začala její kariéra star.

Nyní rozsvítila i Prahu. O2 Arena byla narvaná k prasknutí a její koncert si nenechaly ujít ani mnohé české celebrity, jako například Emma Smetana nebo Ewa Farna. Na Instagramu Billie Eilish najdeš i storíčka, jak se na pražský koncert připravovala.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě