Between Fjords: Surfařský dokument z Islandu se dočká své premiéry


Dokumentární film Between Fjords se po koronavirové pauze v září chystá udělat svou premiéru a to s přesným datem 23.9.2020 od 19:00 v kině Cinestar Anděl. Režisér Martin Smékal po dvou úspěšných filmech Choose Your Wave a No Wave back tentokrát přichází s filmem nejen surfové tématiky ale také skialpinismu a samotného života na drsném Islandu.

Dokument vypráví příběh dvou bratrů z Beskyd, kteří si chtěli splnit svůj sen, surfovat a lyžovat jak nejseverněji to jde a to našli na Islandu, kde žijí už několik let a cítí se tam více jako Islanďani, než Češi. Surfing v ledových vodách a sjíždění zasněžených hor není pro každého, ale bratři to začali vnímat za svou životní náplň.

„V podstatě to vše začalo na ostrově jménem Island, kde už posledních 5 let žijeme, ostrov svojí pozicí připomíná ledovou Havaj, sedí si uprostřed severního Atlantiku se sopkami připravenými prasknout každou chvíli a vlnami všude kde se podíváš, když nejsou vlny na jihu jedeš na sever, koukneš že se swell blíží ze západu sjedeš na západ.“ říká jeden z tvůrců filmu.

V zimě má voda od 2 °C do 5 °C stupňů a v létě od 8 °C do 12 °C. Struktura vody je trochu jiná než ta teplá, tahle 2 stupňová voda je těžší, v podstatě molekuly vody jsou blíže u sebe, takže vlny jsou těžké, vezmou vás s sebou do hlubin krapec déle.

I převlíkání v -10 °C a pořádným sněžením je srandy kopec, když jsi na surf-spotu dáš třeba nocleh, ráno se vzbudíš a začneš se sunout do neoprenu a nějak ti to nejde, zjistíš že v noci zmrznul, takže si ho musíš trochu porozbíjet a nechat roztát, aby vůbec šlo se dostat dovnitř.”

Premiéru bude následovat afterparty na Radlické kulturní sportovně a program, při kterém bude prodejní výstava známého fotografa a protagonisty filmu Petra Hricka, dále tombola při které mohou zúčastnění vyhrát spoustu zajímavých cen a samotná afterparty s podporou Pražského serfového klubu.

Lístky na premiéru s afterparty si můžete zakoupit na: Goout

Sledovat veškeré dění kolem dokumentu Between Fjords na webových stránkách a sociálních sítích.

Režisér: Martin Smékal

Producent: Jaroslav Bláha

Hlavní protagonisté: Lukáš Polách, Filip Polách

Vedlejší protagonisté: Víðir Björnsson, Rúnar Pétur Hjörleifsson, Petr Hricko, Elisabet Anna Petursdottir, Louison Sentenero


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí