Avengers: Endgame přepisuje historii. Jako první film v Česku překonal hranici 100 tisíc diváků za den


Avengers: Endgame

Nejnovější díl ságy studia Marvel Avengers: Endgame se po svém premiérovém víkendu zásadně zapsal do historických tabulek světových tržeb a ani české zápisy rekordních premiérových víkendů nezůstaly beze změn. Dle předběžných odhadů vyplývalo už před uvedením, že k přepisu rekordů dojde. Avšak že se tak stane naprosto velkolepým způsobem, to čekal jen málokdo.

Překonali Padesát odstínů i Star Wars

Poslední Avengers překonali svými 356 215 diváky za premiérový víkend (bez středečních předpremiér) dosavadního držitele diváckého rekordu titul Padesát odstínů šedi o téměř 40 procent. Tržební rekord držela doposud pevně v rukou jiná sága, a to Star Wars: Síla se probouzí. I tento rekord však jasně padl.

Se svými 60 miliony hrubých tržeb z českých kin zvedli Avengers laťku premiérového čísla o bezmála 60 procent. Když přičteme čísla návštěvnosti včetně středečních předpremiér, dostaneme se na 397 tisíc diváků.

Unikátnost

Od Avengers se čekalo vysoké číslo a neskromně i historické prvenství v rámci premiérových čísel, ale dosažený výsledek je něco, co bez nadsázky můžeme nazvat doposud neznámou distribuční realitou. Unikátnost vysokého výsledku podtrhuje fakt, že film trvá přes tři hodiny a počet představení tak byl u spousty kin objektivně limitován.

V tabulkách návštěvnosti lze nalézt celou řadu titulů, které dosáhly na statisícové hodnoty, ale ještě nikdy se tak nestalo v rozmezí čtyř dnů premiérového víkendu. Ten výsledek mnohé napovídá i o velmi dynamickém stavu českém trhu multikin i jednosálových kin posledních let, na jehož fungování se aktivně FALCON podílí ve filmové distribuci i v rámci koncernového spojení s multikiny CineStar.

Přepis historie

Přestože Unie filmových distributorů doposud oficiálně nezveřejňuje denní výsledky jednotlivých filmů, je statisticky dané, že se ještě nikdy nestalo, aby jakýkoliv film v české historii za jediný den překonal hranici 100 tisíc diváků. V sobotu 27. 4. 2019 to Avengers v Česku dokázali.

Úspěch filmu v kinech pozitivně hodnotí Jan Bradáč, ředitel společnosti Falcon: „Pro nás je to odměna především za dlouholetou práci a FALCON tak dostal krásný symbolický dárek v roce, kdy počítá čtvrtstoletí své úspěšné existence na českém filmovém trhu. Když jsme viděli první čísla před víkendem a ověřili jsme si, že opravdu počítáme správně, s jistou dávkou patosu jsem lidem v našem týmu řekl, že takový premiérový výsledek návštěvnosti a tržeb je něco jako kometa, která kolem poletí jistě zase někdy znovu a bude třeba i o něco větší. Ale až se tak stane, bude to pravděpodobně za tak dlouhou dobu, že tady místo nás bude už někdo jiný.“

A co vy? Už jste Avengers: Endgame viděli, nebo se teprve chystáte?


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí