Antiteze představuje album Face your fear


Antiteze je název hudebního projektu Kryštofa Vernera, pražského rappera a trumpetisty, který se chystá na vydání debutové desky s názvem Face your Fear. Deska pojednává o tématu boje se zlem a strachem a bude mít 9 písní. Toto album vzniklo během loňského roku, kdy svět zasáhl první lockdown, jako odpověď na pocity úzkosti, strachu, ale i naděje. Celé vzniklo v domácím studiu DIY přístupem – od nahrávání, produkce až po marketing. Stylově se jedná o hip-hop okořeněný klasickým klavírem a jazzovou trumpetou. Album Face your Fear vyjde v polovině dubna vlastním nákladem a křest je naplánovaný na dobu, až bude možné opět koncertovat.

Mohl by ses na začátku krátce představit čtenářům?

Ahoj, jmenuji se Kryštof Verner, je mi 30 let, a jsem trumpetista a rapper z Prahy. Aktuálně startuji nový hudební projekt s názvem Antiteze, který se zaměřuje na kombinaci hip-hopu a jazzové trumpety a chystám vydání debutové desky.

Aktuálně se tedy chystáš na vydání debutové desky Face your fear. Mohl bys trochu přiblížit, o co půjde?

Deska Face your fear vznikla během minulého roku, kdy se svět jak ho známe pozastavil, a přišel první lockdown. Album je jako přímá odpověď na pocity strachu, úzkosti, ale i naděje. Album obsahuje 9 skladeb a celé vzniklo DIY přístupem v domácím studiu. Stylově se jedná o hip-hop okořeněný klavírem a jazzovou trumpetou. Aktuálně startuje crowdfundingová kampaň na donio.cz na podporu vydání desky, jelikož deska vyjde vlastním nákladem. Jako odměny jsem přichystal limitované edice autorských plakátů a další věci jako trička, tašky a podobně.

Jak deska vznikala, jak probíhalo nahrávání a celý proces?

Od začátku jsem věděl, že mám velmi konkrétní představu o podobě alba. Chtěl jsem tedy být v celém procesu tvorby desky – od nahrávání přes produkci až po vizuální podobu alba. Byla přede mnou výzva osvojit si základy hudební produkce a musel jsem se naučit spoustu nových věcí a postupů. Nicméně celý proces vnímám velmi pozitivně.

O čem jsou texty písní z alba a v jakém jsou jazyce?

Textově album vychází z tématu souboje s vlastním strachem, se zlem, a s limity, které máme v hlavě. Snažím se vyhýbat žánrovým klišé a pracuji s tématy, které vychází z mé osobní zkušenosti a popisují můj vlastní pohled na svět kolem nás. Jsem toho názoru, že kvalitní text by měl být také autentický. Na albu pracuji hlavně s texty v anglickém jazyce, ale vznikl i jeden singl v českém jazyce a do budoucna se chci na češtinu více zaměřit.

Chystáš křest alba, a jaké máš další plány do budoucna?

Určitě chystám křest, jen bohužel kvůli aktuální situaci nevím, kdy to bude. Nicméně koncerty mi velmi chybí, a proto teď pracujeme spolu s bubeníkem Markem Holanem na živém provedení celé desky. Tak doufejme, že již brzy budeme mít příležitost desku zahrát i na živo.

Chtěl bys něco vzkázat na závěr?

Chtěl bych moc všem poděkovat za velkou podporu a pozitivní ohlasy, moc si toho Vážím. Už se těším, až se zase uvidíme na koncertech!

foto: Kryštof Verner


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí