All Ride Show opět po roce zve na custom motorky do Továrny

Café racery, scramblery, choppery… Ty nejkrásnější na míru upravené motorky budou opět k vidění na výstavě All Ride Show, která se o víkendu 26.-28. října vrací do industriálních prostor Továrny v Praze na Maninách. Na třetím setkání custom maniaků bude k vidění přes šedesát originálních motocyklů, převážně přestaveb z českých dílen, ale také od špičkových zahraničních stavitelů a garáží jako třeba z Rakouska, Německa nebo Spojených států.

Fascinující stroje

Událost si bere za cíl ukázat custom scénu v celé šíři. „Nevystavujeme jen showbiky, ale motorky, na kterých lidé běžně jezdí. Vystaveny budou přestavby všech možných stylů. Chceme, aby návštěvníci viděli, že existuje spousta přístupů a postupů, jak vytvořit originální stroj. Na jedné straně to můžou být motorky, na jejichž stavbě se pracovalo s ultrapřesným laserem, na druhé pak motorky postavené v malé garáži za stodolou, přičemž oba výsledky můžou být stejně fascinující,“ uvádí jeden z organizátorů Jan „Somik“ Somerauer.

„Některé stroje uvidíme sami poprvé, protože je přihlásili sami stavitelé na základě naší výzvy, jiné si předem vybíráme a oslovujeme přímo stavitele – „známé firmy“ – a některé, hlavně zahraniční motorky, pak poměrně usilovně naháníme po Evropě a snažíme dovézt sem. Letos to budou opravdu pecky od rakouských Vagabund či Titan, berlínských Urban Motorcycles, Hookie Co. z Drážďan… Díky našim skvělým vztahům s lidmi z mnichovského BMW Motorrad budeme moci vystavit i stroje od švýcarských VTR, britských Sinroja či Sosa Metalworks a Revival Cycles z USA,” doplňuje další z pořadatelů a zároveň jeden z vystavujících Viktor Říha.

Novinky

Na All Ride Show je pravidlem, že se nikdy nevystavují stejné motorky. K vidění tak budou především nové přestavby provedené v posledním roce. Řada strojů bude mít v Továrně světovou premiéru. Výstava, podobně jako v předešlých ročnících, představí vedle hlavní expozice také několik specialit. Zastoupeny budou opět po roce motorky, které proti sobě závodí na 1/8 mílových tratích ve sprinterských (dragster) závodech evropského seriálu Sultans of Sprint. Letos přijede z Německa hned šest strojů od několika týmů. Ve své kráse se předvedou i klasické choppery, jak je známe třeba z filmu Easy Rider.

Organizátoři k tomu říkají:

Choppery byly v poslední dekádě poněkud vytlačeny z hlavní scény právě café racery a z nich pak různě odvozenými styly. Poslední dobou se sice zase vrací do módy, nicméně na All Ride Show chceme i díky úsilí Kamila z Chopp Brothers ukázat, že motorky s prodlouženými vidlemi nejsou ani módní trend, ani nepatří jen na výstavy, ale že se celou dobu staví na ježdění, prostě že nevymírají. Oslavit to chceme vloženou expozicí nazvanou trefně Chopper`s Not Dead!

Poslední dny Továrny

Program začíná v pátek 26. října v 18 hodin, kdy se otevřou brány a první hosté budou mít příležitost dozvědět se něco o výstavní hale Továrna, jejíž osud je jednou pro vždy zpečetěn. Po ukončení výstavy bude industriální budova srovnána se zemí, aby přenechala místo novému developerskému projektu. Návštěvníci tak mají letos poslední příležitost vidět výstavu v původních prostorech. V osm hodin se pozornost přesune na hudební vystoupení a dveře výstavy se uzavřou v deset hodin večer.

V sobotu se první diváci můžou těšit už od desíti od rána. Ti, co nebudou mít příležitost přijet se na motorky podívat osobně, můžou sledovat exkluzivní live stream, na němž budou představeny a podrobně popsány především premiérové přestavby či ty nejzajímavější kousky z celé výstavy. Sobotní program bude ukončen o něco dřív, aby se diváci stihli přesunout do nedalekého motorkářského klubu Klasick Wheels, kde se po osmé večerní rozjede afterparty.

V neděli se začne opět v deset ráno. Celá výstava vyvrcholí po 17. hodině vyhlášením soutěže o nejhezčí motorku. Hlasovat nebude uzavřená odborná porota, ale o vítězi budou rozhodovat všichni diváci během trvání celé výstavy. V 18 hodin se pak vrata Továrny uzavřou naposledy.

Doprovodný program

Vstupné na výstavu je dobrovolné. Pořadatelé říkají, že diváci můžou svůj příspěvek na organizaci vhodit nejen na začátku, ale klidně až při odchodu, kdy lépe ocení, jak se jim výstava líbila. V podstatě tak už předem spoluvytváří výstavu v roce 2019 ve formě, v jaké je tak výjimečná – bez sponzorů, log a reklamních bannerů.

Pořadatelé na All Ride Show zvou nejen obdivovatele motorek, ale i rodiny s dětmi, které patřily k nadšeným návštěvníkům už vloni. Pro malé diváky budou připravené papíry a pastelky, díky nimž můžou zvěčnit své favority mezi vystavovanými motorkami a třeba něco i vyhrát.  Vedle motocyklů se můžete opět těšit na další fenomény ze světa custom kutury. Můžete se podívat a případně si objednat výtvarné zpracování helmy nebo nádrže, prohlédnout si obrazy či fotografie nebo se vybavit v některém z pop-up obchodů na příští sezónu. Samozřejmostí jsou dva bary a foodtruck.

Vše je před námi

All Ride Show je každoročně velkým svátkem české custom komunity, který získává také stále větší zvuk i u našich sousedů, o čemž svědčí vzrůstající zájem top stavitelů a značek. Přijďte se o tom přesvědčit na vlastní oči.

Jak doplňuje Viktor, který se svými třemi parťáky pořadateli výstavy má v holešovické Továrně dílnu a klub:

Přijďte se rozloučit se sezonou, ale taky s Továrnou. S All Ride jsme Továrnu vesele před dvěma roky otevřeli a teď ji pojďme ještě veseleji uzavřít. Ale nebojte, protože na jaře se zase naskočí na motorky a na konci října se zase někde uvidíme. All Ride jsou teprve 3 roky, máme to vše před sebou!

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě