Ali Clarkson testuje nový enduro trail v Livignu


Ali Clarkson

Italské Livigno je vyhlášenou evropskou destinací pro vyznavače MTB. Každý rok přichází s novinkami a tou letošní bikovou je nový, velmi technický trail Bomb v Mountain Parku Carosello 3000. Veřejnosti se otevře v sobotu 3. srpna a zážitkem bude hlavně pro zkušené bikery.

Skalnaté cesty, úzké zatáčky

Tento čistě enduro trail je vybudovaný převážně ručně podél skalnatého hřebene sjezdovky Polvere, který odděluje Val del Conton od vrcholu Carosello 3000 směrem k mezistanici gondoly. Bomb trail o délce 2,7 km (průměrný sklon 15,7 procent) s převýšením 407 metrů zahrnuje skalnaté cesty, úzké zatáčky a části vydlážděné kameny z této oblasti a kopíruje morfologickou charakteristiku hor, což představuje další krok k přirozené jízdě v harmonii s přírodou. Pro ty, kteří milují technické traily a přírodní pasáže, je Bomb zážitkem, který by si neměli nechat ujít při návštěvě Livigna.

Oficiální otevření Bomb trailu proběhne v sobotu 3. srpna. Trasu si ale můžete projet už teď se známým britským trailovým jezdcem Ali Clarksonem, který ji okusil ještě před dokončením posledního úseku. Video z jeho cesty najdete zde:


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě