Pohled do historie Nike Air Max


26. března 1987, to je den, kdy začala revoluce. V ten den Nike představila první model, v tu dobu tenisek určených pro běh s názvem Air Max. Charakteristickou pro ně je a byla tzv. bublina pod patou, neboli Air-Sole. 27 let poté se boty posunuly o hodně dál, legenda vyrostla a tak je na čase oslavovat. A jak jinak oslavovat, než limitovaným staronovým modelem tenisek Air Max 1 s příslušným názvem 3.26.

Air_Max_3.26-01_large

Za téměř 30 let se model Air Max stal synonymem nejen pro výkon, ale také pro styl. Ačkoli je počátek cesty Air Max datován k roku ’87, všechno započalo už o 10 let dříve, když letecký inženýr Frank Rudy přišel s geniálním nápadem. Rudy totiž navštívil světovou centrálu Nike a předal Philovi Knightovi pár běžeckých bot, vybavených prototypem jednotky Air-Sole. No a zbytek už je historie…

Po několika pokusech byl Rudyho koncept prvně aplikován v roce 1978 do Nike Air Tailwind. Tento model nakopl průmysl tenisek určených pro běhání. Ještě větší dopad tato technologie měla skoro o dekádu později, kdy byla použita do modelu od designéra Tinker Hatfielda, který navrhl tenisky Air Max 1. Tím se zcela změnila představa o běžecké obuvi.

Tenisky Air Max měnily svůj vzhled, byly vylepšovány postupně každým rokem a tak se jejich rodina rozrůstala rychlým tempem. Známe Air Max Light, Air Max BW, Air Max 90, Air Max 93, Air Max 95, Air Max 97, Air Max 360 a nejnovější Air Max Lunar90. Cesta dlouhá téměř 30 let upevnila Air Max jako přední značku obuvi.

infrared

Letos je legendární ikona vybavena novou technologií s názvem Lunarlon, která zajistí maximální pohodlí při nošení a velmi nízkou hmotnost. Klasický model Air Max 90, který má spoustu příznivců a fanoušků po celém světě, je vylepšen o novou jedinečnou podešev. Využívá materiál Lunarlon, jež se používal především pro běžeckou obuv. Inovativní bota s materiálem Lunarlon v mezipodešvi, má nízkou hmotnost přispívající k pohodlnému nošení a zajišťuje vyšší energetickou návratnost. Nová bude také konstrukce svršku boty. To vše přinese nositelům vyšší prodyšnost a pohodlí, ovšem neubere nic z nízké hmotnosti a původní, časem prověřené estetiky.

Jak už bylo řečeno, Nike oslavuje 27. výročí modelem Air Max 1, který si v limitované edici můžete zakoupit v původní barevné kombinaci s datumovým označením 3.26 na jazyku.

326-airmax


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí