8 aplikací, které vám pomůžou dostat Instagram na nový level


Kdo v dnešní době nemá Instagram, jako by nebyl. Ale nejen to, když už ho máme, tak je taky fajn, aby to nějak vypadalo. Zachytit tu nejlepší momentku, přidat správné hashtagy a celý feed mít hezky sjednocený dá spoustu práce. Naštěstí ale existují aplikace, které vám se vším pomohou. A zdarma!

Plánování & hashtagy

Planoly

Jestli vám záleží na tom, jak vypadá váš feed (a tipla bych si, že pokud čtete tento článek, tak jo), pak si Planoly zamilujete. Jednoduše nahrajte fotky, které plánujete dát na Instagram, a podívejte se, jak budou společně ve feedu vypadat. Fotky můžete taky libovolně přesouvat a najít si tak tu nejlepší kombinaci. Pokud chcete, můžete si v aplikaci i naplánovat vypuštění příspěvků do světa.

Foto: Planoly

Hashtagger

Aplikace, kterou jsem objevila teprve nedávno a je mi dost líto, že jsem o ní nevěděla už dřív. Hashtagy pořád vládnou světu (a zaručeně Instagramu) a neustále hledat ty, které se hodí k dané fotce, může být vyčerpávající. Zvlášť pokud chcete využít všech 30 hashtagů, které Instagram nabízí. Hashtagger vám pomůže hashtagy vyhledat, a to tak, že napíšete jeden hashtag a aplikace za vás pak vyhledá všechny další jemu podobné. Ty si pak jednoduše zkopírujete a přidáte k fotce. Aplikace taky automaticky vygeneruje pár teček nad hashtagy, což vypadá vizuálně o dost lépe.

Later

Later vám dovoluje plánovat si příspěvky dopředu, a to jak pár dní, tak týden, nebo třeba i měsíc. Výhoda je, že si je v aplikaci naplánujete a pak už se o ně nemusíte starat, aplikace vše vypustí do světa Instagramu za vás. Takže “nohy hore” a dovolená může zažít. V aplikaci taky vidíte, jak váš feed vypadá a jestli ladí. Krom toho nabízí i statistiky za posledních 30 dní. A to všechno zdarma, za předpokladu, že takto spravujete jen jeden instagramový účet.

Foto: Later

Úprava fotek a videií

VSCO

Jedna z nejoblíbenějších a nejznámějších aplikací na úpravu fotek vůbec. Na VSCO najdete skvělé filtry – a to i ve verzi zdarma. Pokud ale nemáte problém nějaké drobné utratit, nabízí VSCO celou řadu placených filtrů, které vaše fotky dostanou do nových výšin. Samozřejmostí je i úprava jasu, kontrastu, teploty a dalších.

Canva

Skvělá aplikace pro ty z vás, kteří chtějí pracovat s citáty nebo do fotky dostat psaný text. Prostředí aplikace je jednoduché a pracuje se tak s ní jedna báseň. A nejen to, můžete si s ní vytvořit i zajímavé Instagram stories.

Foto: Canva

Snapseed

Umožňuje dělat úpravy lokálně, to znamená jen na určitých místech fotky. To se hodí například v případě, kdy někoho vyfotíte a obličej osoby je ve stínu – s aplikací toto snadno upravíte. Krom toho můžete i jednoduše vymazat objekty, které se vám do snímku nehodí, třeba zásuvku na stěně nebo postavu v pozadí.

Whitagram

Uvažovali jste někdy nad tím, jak vznikají fotky, které jsou jakoby zasazené do bílého pozadí? Je to nejspíš pomocí aplikace Whitagram. Vyberte fotku, barvu pozadí, rozměry a máte vystaráno.

Foto: Whitagram

Perfect Video

Skvělá aplikace na úpravu videií. Můžete video libovolně zrychlovat nebo zpomalovat, sestříhat, skládat dohromady a dokonce i upravovat jas, kontrast, teplotu a další. Což se extrémně hodí, protože v samotném Instagramu toto s videi dělat nemůžete, maximálně přes ně plácnout barevný filtr.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli