5 tipů, jak vybrat ten nejlepší běžný účet


Banky své služby neustále vylepšují a v nabídkách běžného účtu se obzvlášť předhánějí. Univerzální návod, jak vybrat ten nejvýhodnější, sice neexistuje, my vám ale poradíme, jaké parametry jsou klíčové pro každého.

Posviťte si na poplatky

Pokud srovnáváte běžné účty, podívejte se v první řadě na poplatky. Stále více bank nabízí vedení účtu zcela zdarma. Některé si však doposud účtují poplatky téměř za každou transakci – ať už je to výběr z bankomatu, nebo převod peněz. Pokud často cestujete, podívejte se i na poplatky za výběry z bankomatů v zahraničí. Většina bank má tuto službu zpoplatněnou. Výjimkou je pouze MONETA Money Bank, která nabízí všechny výběry v zahraničí zdarma.

Jak často chcete chodit na pobočku?

Rádi vše vyřizujete online, nebo naopak dáváte přednost osobnímu kontaktu? Zodpovězení této otázky je pro výběr toho nejpohodlnějšího běžného účtu zásadní. Stále více bank nabízí online servis od založení účtu až po zřízení doplňkových služeb, jako jsou kontokorent nebo pojištění. Na druhou stranu, někdo raději řeší finanční záležitosti osobně a ocení tak hustou síť poboček.

Prověřte si ovládání účtu

Banky běžné účty neustále vylepšují i v oblasti digitálních technologií. Internetové a mobilní bankovnictví je dnes u běžného účtu sice samozřejmostí, raději se však podívejte, jak vypadají. Vše by pro vás mělo být maximálně přehledné, intuitivní a především bezpečné. S tím vám pomohou zkušenosti ostatních klientů. Projděte si diskuzní fóra nebo recenze mobilní aplikace dané banky.

Moderní metody placení

Další věc, která by vás měla zajímat, jsou možnosti, jakými můžete platit za své nákupy. Placení telefonem a hodinkami vám usnadní život. Je rychlé a využijete je v každém obchodě, kde přijímají bezkontaktní karty. Ověřte si proto,že běžný účet umožňuje za nákup zaplatit pomocí Apple Pay nebo Google Pay.

Kvalita služeb

Při výběru běžného účtu hraje zásadní roli i kvalita služeb banky. Ať už je to hustota sítě bankomatů a poboček, zabezpečení internetového bankovnictví, nebo výše úroků u kreditní karty. Přestože běžný účet máme hlavně na placení, některé doplňkové služby vám mohou ušetřit spoustu času. Dívejte se proto i na drobnosti, jako je možnost ukládání peněz přes vkladomaty nebo sjednání cestovního pojištění online.

Photo by Helloquence on Unsplash


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí