4 tipy pro rok 2020 na ty nej destinace pro digitální nomády


digitální nomádi

Už vás nebaví sedět v kanceláři? Nebo podnikáte a můžete se na svou práci soustředit v podstatě kdekoli? Nemáte žádné závazky a milujete cestování? A co takhle vydat se do destinací, které vám tuhle svobodu nabízí, a navíc vám život v nich nezruinuje peněženku? Tato čtyři města jsou pro digitální nomády jako stvořená!

1. Bělehrad, Srbsko

Možná jste teď zůstali trochu překvapeni a říkáte si, že do top destinací, ze kterých můžete pracovat na dálku, budou patřit jen tropické ráje. Opak je ale pravdou. Bělehrad je jedním z nejlevnějších hlavních měst v Evropě, a kromě toho přináší celou řadu dalších výhod. Najdete v něm příjemné kavárny i řadu moderních coworkingových center. Jestli navíc milujete kulturu a historii, budete tu spokojení.

2. Ho Či Minovo město, Vietnam

Ještě než se stala hlavním městem Vietnamu Hanoj, bývalo jím právě Ho Či Minovo město. Do našich top čtyř destinací pro digitální nomády patří z mnoha důvodů. Životní náklady jsou zde neuvěřitelně nízké – ať už je to ubytování, které vás přes Airbnb vyjde již na pouhých 400 dolarů měsíčně, nebo levná veřejná doprava. Jestli milujete jídlo, budete nadšeni. Nejen, že vás vyjde také na pár korun, ale je tady opravdu obrovský výběr a je neuvěřitelně dobré. Skvělé Wi-Fi připojení najdete nejen v pronajatém bytě, ale také v coworkingových centrech. Rozhodně byste měli navštívit The Hive, ten je tady vyhlášeným prostorem pro digitální nomády. Jestli vás zajímá více informací, přidejte se do facebookové skupiny Saigon Digital Nomads a přečtěte si zkušenosti ostatních nomádů o životě a práci ve městě.

3. Lisabon, Portugalsko

Jestli nechcete cestovat příliš daleko, a zároveň byste rádi trávili většinu dní v teple a na sluníčku, přijde vám vhod Lisabon, město plné barev, okouzlující architektury, zdravé a chutné kuchyně, kilometrů písečných pláží i pestrého nočního života. Digitálními nomády se to tady jen hemží a ostatní vám rádi pomohou se adaptovat na místní prostředí. Mimo chvil strávených nad prací si můžete užít skvělé plážové a vodní sporty a zkoumání místních restaurací nebo historických památek. Lisabon nabízí relativně nízké náklady na život a vynikající veřejnou dopravu i soukromou lékařskou péči.

4. Bali, Indonésie

Asi žádným překvapením a novinkou pro vás nebude Bali. To je zejména pro českou komunitu velmi dobře známým místem, kam Češi létají po několik let za jógovými pobyty, a hlavně za surfováním. Čím dál častěji se sem uchylují také za dlouhodobými pobyty, které pak spojují s prací na dálku. Jedním z nejlepších míst pro „nomádění“ je Canguu. V něm vznikla za poslední dobu řada nových coworkingových míst a přitahuje digitální nomády z celého světa pestrou nabídkou volnočasových aktivit. Ať už je to relax na pláži, zmíněné surfování, jóga, posilovny, cross-fit, thajský box nebo divoké večírky, v Canguu najdete vše a také jako plus řadu kaváren se stabilním Wi-Fi připojením. Zkusit můžete třeba DOJO, jeden z nejlepších coworkingových prostorů na světě.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí