360° panorama ukazuje Drážďany po bombardování roku 1945


Panometer

Na historii by se nemělo zapomínat. Rozhodně to platí o druhé světové válce.

Panorama Drážďany 1945 v měřítku 1:1 vás přenese do minulosti, konkrétně do roku 1945, kdy tato polabská metropole sténala pod důsledky ničivých náletů. Panorama Yadegara Asisiho o celkové ploše 3000 m² zachycuje nepředstavitelnou devastaci města, na které z patnáct metrů vysoké návštěvnické věže shlédnete jako z věže městské radnice.

Tématem tohoto uměleckého projektu však není pouze tragický osud Drážďan, nýbrž i složitý vývoj a spletité příčiny válečného běsnění v Evropě. Upozorňuje mimo jiné na fakt, že v roce 1945 byla zničena nejen řada měst v Německu, ale i jiných evropských měst jako například Rotterdam, Coventry, Stalingrad nebo Varšava, uvádí se na webu Panorameter.de. Panometer Drážďany se nachází na železniční trati z Děčína do Drážďan po pravé straně po průjezdu zastávkou Reick.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě