2MAD nastříkal zeď v Klasick Wheels geniální graffiti


Od začátku nového milénia si mnozí slibovali změnu. U někoho žádná nenastala, ale jiným nultá léta významně změnila život. Aktérům a jejich legendárním počinům, které vznikaly v letech 2000–2009, vzdala hold kampaň From 00’s to Heros od Jägermeisteru. Výsledné dílo kampaně zdobí prostor Klasick Wheels v pražských Holešovicích.

Legenda

V nultých letech lidé překračující hranice neznámého a udávající směr. Dnes zkušení lovci, kteří jsou svými příběhy a jejich filozofií inspirací pro dnešní mladou generaci.

Celkem devět umělců a sportovců navštívila legenda české a slovenské graffiti scény 2MAD, aby zjistil, co pro ně nultá léta znamenala a jakým způsobem je formovala. Pro něho osobně to byla nejaktivnější doba, kdy tvořil na ulici téměř denně, a k tomu, jak si užíval jednotlivá setkání, říká:

Bylo super se s těmito legendami setkat a zjistit, co je hnalo dopředu v době, kdy byli na vrcholu nebo tam mířili. Spousta lidí si může zavzpomínat a mladí se třeba dozví o někom, koho neznali.

Cesta

2MAD se mezi vybrané osobnosti vypravil s typickou zahalenou tváří a skicákem v ruce. Ten byl hlavním nástrojem k tomu, aby si na něm zaznamenával důležité fragmenty příběhů Affra, Martina MG Gilliana, Kateřiny Salavcové, Seniora, Alžběty Jungrové, Tomáše Rejmana, Jakuba Peška a Jakuba Veselského. Tuto inspiraci použil jako podklad pro tvorbu výsledné pocty heroes nultých let.

„Nebylo jednoduché vybrat od každého jen jeden moment, který ovlivnil jejich cestu,“ řekl 2MAD. Z vybraných momentů zkomponoval velkoplošný mural, který je od konce listopadu součástí exteriéru Klasick Wheels v Holešovicích a který si žádný lovec nesmí nechat ujít.

Video, jak pocta v podobě muralu vznikala, a kompletní devítku rozhovorů se všemi aktéry naleznete na YouTube kanálu Jägermeister. Nepřestávejte lovit příběhy lidí, kteří si na umělecké či sportovní scéně vydobyli renomé a mohou být v mnohém inspirativní.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě