20 let SpongeBoba: Připravte se na léto plné oslav nejznámější mořské houby

SpongeBob

Je to až k neuvěření, ale celosvětově proslulá mořská houba SpongeBob v kalhotách baví své fanoušky napříč generacemi již dvacet let. Jak to, že se zrovna tenhle nadmíru naivní houbový mužík stal tolik populární a co připravili jeho tvůrci v rámci oslav jeho dvacátých narozenin?

Něco málo o SpongeBobovi

SpongeBoba v současné době znají v 208 zemích světa a byl již přeložen do více než 55 jazyků. Dosud bylo odvysíláno 240 dílů, které vypráví o osudech hrdinů podmořského městečka Zátiší Bikin, ve kterém kromě hlavního hrdiny SpongeBoba, který bydlí v ananasovém domečku s vodním šnekem Garym, žije také mořská hvězdice Patrik či veverka Sandy. SpongeBob pracuje v restauraci rychlého občerstvení, která patří panu Krabsovi a jeho kolegovi Sépiákovi.

Tuto kultovní sérii vysílá dětský kanál Nickelodeon z portfolia VIACOM. Autorem kreslené postavičky je nejen karikaturista, ale zejména mořský biolog Stephen Hillenburg, který bohužel v loňském roce zemřel na ALS. I po jeho smrti ale úspěch SpongeBoba neustále roste. Kromě toho, že je s ním spojený prodej všemožných hraček a dalšího merche, vznikl na jeho motivy také komiks, muzikál a dva filmy. A to není všechno, letošní rok, který se nese v duchu dvacátých narozenin SpongeBoba, přinesl a ještě přinese mnohem víc.

Módní inspirace

V únoru představila na newyorském fashion weeku značka Cynthia Rowley speciální kolekci věnovanou SpongeBobovi v kalhotách, která strhla nebývalý zájem médií a posléze veřejnosti. Modelky předváděly modely podobné postavám tohoto oblíbeného seriálu a řada z nich vynesla unikátní kabelky různých barev ve tvaru SpongeBoba. Výjimku netvořily ani speciálně vyrobené boty připomínající mořskou houbu.

Kromě toho Nickelodeon spolupracuje s řadou umělců po celém světě, kteří na počest výročí této postavičky tvoří unikátní díla s ní spojená, která odrazí její optimistický pohled na svět. V Los Angeles bude v průběhu tohoto roku nainstalována pop-up galerie, kde budou díla různých umělců k vidění. Mezi oslovené umělce patří například Romero Britto, Jon Burgerman či filipínští umělci Secret Fresh, který SpongeBoba ztvárňují v komiksech, animacích, hudbě, ale i pomocí graffiti či nejrůznějších soch.

Fanoušci se pochlubili na sociálních sítích

Tvůrci navíc vyzvali fanoušky po celém světě, aby dali všem na odiv, jak moc SpongeBoba milují, a všichni si měli obléknout něco, co ho připomíná a podělit se o to na Facebooku, Instagramu a Twitteru a označit fotografie @SpongeBob. A co víc, v pátek 12. července bude světová premiéra SpongeBob´s Big Birthday Blowout, animovaného speciálu k jeho dvacátým narozeninám. V květnu 2020 pak bude uveden do kin film SpongeBob ve filmu: It´s a Wonderful Sponge.

Kromě toho herní vydavatel THQ Nordic před pár dny informoval, že představí své tři nové hry. Mezi nimi 3D plošinovku SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated, což by měl být remake staršího dílu s lepší vizualizací i multiplayerovou částí.

A kdyby vám to bylo málo, můžete si zaletět do Dominikánské republiky, kde najdete ve městě Punta Cana originální hotel Nickelodeon Hotels & Resorts Punta Cana, který je obrovským ztvárněním světa této oblíbené houby. Najdete v něm ananasovou vilu zařízenou obdobně jako má postavička v seriálu, ve které si budete připadat jako byste se ocitli v pohádkovém světě, ale i další zajímavosti.

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí