10 výhod, které přináší IPTV


Chcete jet na chatu a chcete se dívat na sportovní zápas na TV, kterou tam nemáte? V dnešní době to není s IPTV již žádný problém. Pokud máte na chatě možnost připojení k internetu, jednoduše si do tabletu, mobilu či počítače stáhnete aplikaci a sledujete.

Budoucnost

„IPTV je primárně ceněná díky svým chytrým funkcionalitám, které se ze všech způsobů sledování TV nejrychleji přizpůsobily trendům a potřebám zákazníků. Dnešní trendy ukazují, že zákazníci daleko větší důraz dávají na kvalitu využití svého volného času, chtějí poznávat a být nezávislí. IPTV tento trend podporuje a dává zákazníkovi volnost jak v čase sledování, tak i lokalitě, počtu zařízení a obsahu,“ popisuje, jak to funguje, odbornice na IPTV Petra Škudrnová z Nordic Telecom a dodává:

IPTV je budoucnost sledování televize, lineárnímu vysílání pomalu odzvonilo. Navíc IPTV otvírá nové dimenze sledování televize. Důležitým faktem je, že se díky jejím chytrým funkcím stáváte pánem svého času. IPTV totiž vám totiž poskytne překvapivou volnost, na kterou si lehce zvyknete.

Petra Škudrnová
Foto: Official

Výhody, které IPTV přináší

  • Zpětné přehrávání

Největší výhodou IPTV jsou její nelineární chytré funkce. Nejoblíbenější z nich je zpětné přehrávání, které umožňuje zhlédnutí jakéhokoliv kanálu / pořadu až sedm dní zpětně. Představte si, že si v úterý můžete pustit film, který dávali minulý pátek. S touto funkcí už nemusíte odjíždět dříve z chaty a přizpůsobovat se časům televizního vysílání. S IPTV se televizní vysílání přizpůsobí vám!

  • Možnost pozastavení, přeskočení nebo spuštění od začátku

Další ze skvělých nelineárních funkcí je možnost pozastavení, přetočení pořadu (nebo otravných reklam) na začátek nebo přeskočení obsahu, který vás nezajímá. V dnešní době se klade důraz na volnost a přesně tu Vám IPTV dopřává. Dostanete hlad nebo žízeň? Jednoduše si pořad pozastavíte a jdete se napít. Přišli jste pozdě, protože jste uvízli v dopravní zácpě? Pustíte si pořad od začátku. Líbí se vám film, ale jednu ze scén nemůžete vystát? Tak ji jednoduše přeskočíte.

  • Stejné zákaznické rozhraní a ovládání pro všechny stanice

Přes IPTV ovládáte všechny stanice stejně. Zákaznické rozhraní i funkcionality jsou pro všechny stanice jednotné.

  • Žádné problémy s přechodem na DVBT2, instalace antény ani závislost na signálu

IPTV je závislá pouze na internetovém připojení. Tím pádem nemusíte řešit rostoucí strom před vaší anténou, špatné počasí nebo stavbu, která ruší signál. Neřešíte ani nákup nové TV, která musí podporovat standard DVB-T2 nebo případně přikoupení set-top boxu ke staré televizi s podporou HEVC, pokud nechcete do nové televize investovat. Navíc ani v případě takovéto investice nemáte nikde garanci, že například za tři roky nebudete řešit stejný problém, případně že vám část kanálů bude zpoplatněna.

  • Více kanálů, prémiový obsah a HD kvalita

IPTV má standardně více kanálů, než které zdarma naladíte přes pozemní vysílání. IPTV obsahuje i prémiový obsah, který zákazníci využívající DVB-T nemají. Navíc hodně kanálů je v HD kvalitě a lze je přepnout do původního znění, takže sledování televize můžete spojit s výukou jazyka.

  • Nastavení rodičovského zámku

Nechcete, aby se vaše děti dívaly na pořad, který by měl být jejich očím skryt? Můžete si na tyto kanály nastavit rodičovský zámek.

  • Jednoduchá instalace, kterou zvládnete za tři minuty

Kromě jednoduchého ovládání lze IPTV i jednoduše nainstalovat. Instalace nezabere více než tři minuty vašeho času. Pokud nemáte Smart TV, tak si televizi jednoduše propojíte se zakoupeným set-top boxem. Set-top box většinou obsahuje veškeré kabely, které k instalaci potřebujete.

  • EPG+, chytré vyhledávání, hodnocení u každého pořadu

Vybíráte si filmy, které chcete vidět, podle hodnocení na ČSFD.cz nebo IMDB.com? Nemá pro vás film, který má méně než 70 procent, smysl? Představte si, že kombinaci takového hodnocení máte u každého filmu nebo seriálu, který v IPTV máte. Vyhnete se tak plýtváním drahocenného času u nekvalitních filmů. Navíc pokud jste unaveni z práce a víte, že vám zpříjemní večer oblíbený herec nebo vás rozveselí určitý žánr, stačí před vyhledáváním zadat žánr, herce, režiséra nebo klíčové slovo, které chcete sledovat, a zobrazí se vám všechny filmy nebo seriály odpovídající vašemu zadání.

  • Připojení až čtyř zařízení pod jedním účtem současně

Internetová televize přináší až překvapivou volnost jak v čase sledování, tak v počtu připojených zařízení pod jedním účtem. Jedná se o tzv. rodinné účty. Nyní se celá rodina současně může dívat na jiný kanál a pořad.

  • Podpora operačních systémů a Smart TV

Máte spojené sledování IPTV na televizním zařízení? V dnešní době můžete sledovat IPTV kdykoliv a kdekoliv, podmínkou je funkční internetové připojení minimálně 5 Mbit/s. Svůj oblíbený seriál, televizní noviny nebo večerní film si tak můžete promítnout na chatě, v zahraničí, na terase nebo i v tramvaji. Aktuálně nabídka podporovaných aplikací a operačních systémů je velice široká. Stačí si stáhnout aplikaci na tablet, mobilní telefon, počítač nebo notebook, připojit se k internetu a začít sledovat vámi vybraný televizní kanál.


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí