10 mladých českých rapperů, které byste za žádných okolností neměli přehlédnout


Během roku 2017 vyšlo na české scéně hojné množství očekávaných releasů od těch největších hráčů ve hře. Svůj slib splnil například Ektor s deskou Alfa, Vladimir 518 s deskou Ultra! Ultra! nebo Smack s jeho zásadním albem Terapie.

Ovšem na scéně se také začala objevovat spousta mladých a nadějných talentů, kteří rap dělají už třeba delší dobu, ale právě až letošní rok ukázali, že si své místo opravdu zaslouží. Proto se naše redakce rozhodla podívat se na 10 mladých českých rapperů, kteří mají potenciál to dotáhnout na vyšší příčky, než většina ostatních, jenž se o to marně roky snaží. PS: Pořádí v žebříčku je náhodné.

Tubs

Rodák z Rychnova nad Kněžnou jménem Tubs dělá rap už sice delší dobu, ale na scénu se vrátil po delší pauze na konci roku 2015 s hitem Nebudeme Říkat Nic, který v té době dokázal, že Grime music v česku není už jen Smack a Rook. Během letošního roku spolupracoval především s DOTS riders a objevil se i na Drymanových bombách Young Guns a Dvakrát Tolik. Tubs momentálně patří do seskupení Rook Squad a na leden chystá debutovou záležitost FBF Mixtape.

Darewin 

Stejně tak jako Tubs, i Darewin začal s rapem už před delší dobou. Na jeho začátcích si říkal Mladej Pilot a za celou dobu své působnosti stihl vydat už celkem 6 mixtapů série UPBOY a jedno EP s názvem PONDELI RANO. Progres v Darewinově hudbě je od jeho začátku jednoznačně obrovský, což už jen podtrhuje originalitu, kterou ve většině případech doplňuje navíc ještě dvorní producent Dolin. Darewin maká skoro každý den a proto nám jeho stáj TUSY přináší skoro každý měsíc minimálně jeden nový videoklip.

Indigo & Persil.P 

Brněnská dvojice zastupující movement BABYPOOL není na scéně zas až tak dlouhou dobu jako předchozí dva rappeři, ale jejich tvorba se v posledních měsících začíná čím dál tím více dostávat k větší části publika. Indigo navíc není jen rapper, ale také DJ, o čemž jste se mohli přesvědčit například na prosincovém Addictu ve vyprodané Malé sportovní hale. Navíc dvojice na eventu zahrála live také jejich nejnovější společný singl s názvem Maimi Vice. Kluci by měli už co nevidět poslat do světa slibované EP s názvem Ou Sheng.

Mladej Moris 

Pražskej zmrzlinář aka Mladej B začal aktivně s rapem teprve před dvěma lety, ale stihl do světa poslat už mixtape, EPčko a také banger Ztracenej BMG, který má v současné době už přes 200 tisíc views na YouTube. Kromě toho se momentálně objevil společně s Maniakem v nejnovějším videoklipu PSH – Hlavně ať se to nedoví máma, což by možná mohlo nasvědčovat nějaké blízké spolupráci s členy BiggBoss labelu? Uvidíme, jak nás ještě Mladej Moris v roce 2018 překvapí, poněvadž tvrdí, že teprve až teď začal.

Pain 

Jestli si někdo zaslouží v tomto žebříčku opravdu své místo na stoprocent, tak je to právě mladá pražská krev Pain. Nejvyčnívající rider seskupení DOTS v roce 2017 dosáhl přesně toho, o čem každý jiný mladý rapper touží. Jeho hit Nezajímá má na YouTube skoro 150 tisíc views, objevil se na Smackově desce Terapie a byl součástí několika dalších projektů. V příštím roce by měl konečně vydat slibované EP s Komanderem Groundem ze Slovenska.

Ca$hanova Bulhar 

Nejvýraznější člen pražské crew 2L Boyzz – Ca$hanova Bulhar dělá rap něco přes tři roky a za tu dobu nám stihl naservírovat už dostatečnou dávku muziky s údernou nadsázkou. Na kontě má zatím mixtape s názvem Hood Celebrity, na který už velmi brzy naváže s druhým pokračováním. Kromě svých parťáků z 2L Boyzz dělal také s Indigem z BABYPOOL, díky čemuž vznikla velmi povedená záležitost BMW.

Peman 

V letošním roce si našla spousta mladých grimeových rapperů na scéně své místo a mezi takové patří i královehradecký Peman ze skupiny FTH Stylin. Na samém začátku byl Peman pouze beatmaker a DJ, ale po pár sessions s lidmi jako Pain nebo Tubs objevil své rapové skills a skočil do rapu jako predátor do svého území. S dvojicí Dony Dee a Klapman Oner tvoří již zmíněnou crew FTH Stylin, pod jejímž štítkem vydali nedávno debutovou desku Rewind. Peman si navíc společně s Painem založil YouTube kanál, na kterém bychom se do budoucna mohli dočkat snad dalších nových projektů.

Dollar Prync 

Teprve nedávno objevený smíchovský rapper žíjící v UK jménem Dollar Prync si získal pozornost především díky svému hitu Hul Skero. Ve finále z celého jeho mixtapu JEB SYSTEM by si mohla spousta českých rapperů vzít příklad, jak má takový pouliční rap v současné době vypadat. Dollar momentálně připravuje druhé pokračování mixtapu Jeb Systém, ze kterého před dvěma dny vypustil video singl s názvem Cigan. Pokud vám Pryncova tvorba nějakým záhadným způsobem unikla, měli byste to okamžitě napravit.

Blako 

Stejně jako Mladej Moris, tak i Blako z DOTS se objevil na letošním ročníku festivalu Hypno Open Air jako předskokan samotnému šéfovi teamu X. Blako rapuje už také delší dobu, ale právě až letošní rok se dostal do podvědomí více posluchačů. Z jeho posledního video singlu Damn It vám naskočí husí kůže na zádech (a to jakože fakt!). Každopádně další rok je teprve před námi, tak uvidíme, co Blako z DOTS ještě předvede.

foto: adamkowashere


architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí