The X-Files dorazí v lednu s novou řadou, sledujte debutový trailer

Fox Mulder a Dana Katherine Scullyová, to jsou dvě jména, která pravděpodobně není třeba fanouškům seriálů blíže představovat. Tito dva agenti FBI řešili v devadesátých letech a na přelomu tisíciletí záhadné a zdánlivě nevysvětlitelné případy spadající do tzv. Akt X. Častokrát se také jednalo o případy spojené s paranormálními jevy a možným mimozemským životem na Zemi. Fox Mulder byl o existenci mimozemšťanů zcela přesvědčen vzhledem k jeho zážitkům z dětství, kdy mu byla unesena sestra, zatímco jeho kolegyně, doktorka Scullyová, patřila ke skeptikům spoléhajícím se především na vědu.

Fenomenální seriál Akta X se začal vysílat v roce 1993 na stanici FOX a po devíti sériích skončil závěrečnou epizodou v roce 2001. O sedm let později pak vznikl také druhý samostatný film Akta X: Chci uvěřit. Ten sice opět režíroval Chris Carter, tvůrce seriálu, ale jeho úspěch nebyl nikterak zásadní, a to ani po finanční stránce. Filmu se jinými slovy nepodařilo úctyhodně navázat na původní snímek z roku 1998 s prostým názvem The X-Files, kdy se tato značka dokázala výrazně prosadit i jako samostatný počin.

V posledních letech se zdálo, že Akta X jsou definitivně u ledu a herecké duo David Duchovny a Gillian Anderson se může naplno věnovat jiným filmovým či seriálovým projektům. V tomto ohledu stojí za zmínku seriál Californication, kde si Duchovny zahrál bohémského spisovatele Hanka Moodyho. Naopak Gillian jsme mohli vidět v úspěšném seriálu Hannibal z dílny AXN.

Akta X ovšem ještě neřekla své poslední slovo, jelikož se o ně znovu začala zajímat společnost FOX, která se rozhodla obnovit jejich zašlou slávu. Minulý rok jsme se dočkali desáté řady, jež přinesla šest vcelku zajímavých epizod. A přestože byla nová sezóna přijata rozporuplně, můžeme se v průběhu ledna příštího roku těšit na další, již jedenáctou sérii, která se natáčela v první polovině letošního roku. Jedenáctá řada bude mít 10 epizod a dle debutové ukázky z newyorského Comic-Conu přímo naváže na konec předchozího dílu.

The X-Files

foto: www.denofgeek.us, collider.com

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě