The Best of Bangers: Prosinec 2016

S koncem roku 2016 si pro vás naše redakce připravila výběr českých a zahraničních desek, které nás v uplynulém roce bavily nejvíce. Rozhodně to však neznamená, že bychom měli vynechat naší pravidelnou rubriku The Best of Bangers, v níž se tentokrát zaměříme jak jinak, než na prosincovou nadílku.

I když je prosinec posledním kalendářním měsícem, nabídl nám toho opravdu hodně. Ze zahraničí vydal desku například Gucci Mane, očekávaný debut přinesl Post Malone a skvělou záležitost s názvem Stillness in Wonderland vydala i britská zpěvačka/rapperka Little Simz. Československá scéna také nezůstala pozadu, tedy především ta slovenská, ze které si pro nás připravil desku Rytmus či H16. To vše a ještě mnohem více najdete níže.

Nově rubriku The Best of Bangers naleznete také na našem Spotify účtu v podobě playlistů. Prosincový playlistu naleznete zde.

 • G-Eazy ft. Dana – Vengeance On My Mind

G-Eazy nepolevuje v nastaveném tempu a po dvou singlech z minulého měsíce posílá do hry nový singl nesoucí název Vengeance On My Mind. Hostuje na něm poměrně neznámá zpěvačka Dana, ovšem i přesto je track něčím speciální. Sloužil totiž jako promo skladba k události UFC 207, která se uskutečnila tento víkend v Las Vegas, kde se více než po roce objevila v oktagonu Ronda Rousey.

 • Pio Squad – Bouře

Jihlavští matadoři PIO Squad stojí pevně jako stromy v bouři. A stejně tak si prozatím vede i jejich nejnovější deska, které jsme se dočkali po dlouhých osmi letech. Úderný beat, jenž doprovází titulní skladbu alba spolu s všeříkajícími lyrics, jsou to, co z jejich čtvrtého řadového alba dělá opravdový fanouškovký klenot. Tedy pokud se nespokojíte s repetitivními a donekonečna opakujícími se schématy skladeb a textů, jež nabízí většina scény.

 • Gucci Mane – St. Brick Intro

Na závěr roku si pro nás připravil novou desku i zmíněný Gucci Mane. Album The Return of East Atlanta Santa nám nabízí spoustu skvělých skladeb, ale nás nejvíce zaujalo hned ze začátku jeho Intro, jež produkoval Zaytoven. Ten dokázal, až geniálně spojit trapový beat s vánočními koledami, přičemž k bangeru s názvem St. Brick Intro byl natočený i tematický videoklip, v němž Gucci aka East Atlanta Santa naděluje dobrou náladu. Nejen díky svému zářivému úsměvu.

 • Little Simz ft. Chip & Ghetts – King of Hearts

Britská zpěvačka a rapperka jménem Little Simz si pro nás přichystala druhou studiovou desku s názvem Stillness in Wonderland, která se povedla naprosto na jedničku. Všechny tracky do sebe skvěle zapadají jako celek, čímž release dovršuje své jedinečné atmosféry. Jak už bylo řečeno, album je opravdu celé skvělé a proto je velmi těžké vybrat jednoho favorita. Nakonec jsme ale přeci jen vybrali skladbu King of Hearts, v níž se objevila i dvojice Chip a Ghetts.

 • H16 ft. Pil C – Jetpack

Chalani z H16 v prosinci představili svou očekávanou desku s názvem SILA. Její součástí je i singl Jetpack, který vyšel coby ochutnávka pár dní před celým projektem. Právě v tomto tracku ukazuje H16 jakou sílu doopravdy mají. Celou věc pak už podtrhují bars od slovenské rakety jménem Pil C, hrdě vystupující pod vlajkou svého ComebackGangu.

 • Rytmus – Motivujem mladých ľudí

Rytmus se skladbou Povolanie Syn obsadil naší rubriku The Best of Bangers už v listopadu, ale až v prosinci nabídl svou desku Krstný Otec jako celek. My jsme z alba vybrali záležitost s názvem Motivujem Mladých Ludí, která sice není úplně singlovou záležitostí, ovšem rozhodně má co nabídnout. Maiky Beatz je sound engineer s velkým E a S. Milovníci bragging bars pak musejí docenit už jen výčet automobilů, jež rapper vlastní.

 • Borgore ft. Juicy J – Magic Trick

Stejně jako Skrillex a Rick Ross mají z léta 2016 na kontě klubovou bombu Purple Lamborghini, tak i Borgore a Juicy J mají za měsíc prosinec pod palcem horký kolabo banger s názvem Magic Trick, který je plný maximální energie. Skladba se nejspíš nedočká stejného úspěchu, jako již zmíněný soundtrackový hit, avšak nás i tak velmi baví. A co u vás?

 • Post Malone – Yours Truly, Austin Post

Post Malone po dlouhém odkládání konečně vydal své velmi očekávané, debutové album Stoney. Na tom se vedle sebe objevilo celkem čtrnáct parádních tracků, mezi které patří i poslední skladba Yours Truly, Austin Post, jež je vlastně takovým shrnutím celého projektu.

 • Big Sean – Bounce Back

Velmi příjemná novinka od Big Seana, dost možná nejlepší track, co od něj za poslední rok vyšel. Pokud bude jeho čtvrtá připravovaná deska I Decided stejně skvělá jako samotný singl, můžeme se, tak trochu předčasně bavit o horkém kandidátovi na album roku 2017. Pro srovnání doporučujeme poslechnout skladbu Act od Juicy J.

 • DJ Wich ft. Marpo & TroubleGang – Jak Ocel

Na dlouho ohlašovanou producentskou desku DJe Wiche spoustu fanoušků čekalo jako na smilovaní. Jedním z videosinglů, které nás na ni měly nalákat, byl i banger s názvem Jak ocel, o nejž se postaral Marpo spolu se svým TroubleGangem. Nás na ni rozhodně naladil a účel tak splnil. A co u vás?

 • Gab3 – No Matter What

Velmi podceňovaný Gabe of Uzi nám přinesl banger No Matter What společně s klipem, v němž se objevily ikony celé fashion scény, ať už to je Luka Sabbat, Asspizza nebo legendární Nigo. I samotný track je velmi povedený, Gabe v něm pokračuje ve svém osobitém stylu a nás to jednoznačně baví!

 • Yukmouth – Birds

Oakland reprezentující pionýr gangsta rapu Yukmouth, před Vánoci vypustil první singl z připravovaného alba JJ Based On A Will Story. Jubilejní desáté Yukovo sólo album vyjde již 13. ledna a láká velice zajímavými spoluprácemi. Novinka Birds zní přesně tak, jak bychom od Yuka očekávali. Jeho agresivní flows zdobí svět rap music již téměř pětadvacet let.

 • Offset – Growth

Kanadský producent jménem Murda Beatz vydal během prosince velmi nadupaný mixtape s názvem Keep God First, na němž se objevila i energická skladba Growth. O tu se postaral Offset, přičemž release je sice celkově plný velmi zajímavých záležitostí, ovšem track Growth jsme vybrali jako ten nejúdernější.

 • Marat, White Russian & Voodoo Beats – Moje věc

Trojice Marat, White Russian a Voodoo Beats aktuálně vaří společné album s názvem Voodoo Rap. To už je z většiny kompletně nahráno, a pánové z labelu Hypno 808 ho brzy vypustí ven. Ještě předtím nás ovšem den před Vánoci zásobili novým singlem, který se probojoval až do TOP Bangers za uplynulý měsíc prosinec.

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě