Hokej se vrací do ulic, přichází Red Bull Urban Buly

Jen botasky, hokejka a tenisák. Nic víc nebudou účastníci Red Bull Urban Buly potřebovat. Jeden z nejpopulárnějších kolektivních sportů na světě se vrací tam, kam patří. Red Bull Urban Buly je jedinečný turnaj, ve kterém se tříčlenné týmy utkají o národní finále, ve kterém se vítězové postaví české hvězdě NHL Tomáši Hertlovi.

Současné děti se vrátí domů ze školy a sednou si k počítači. Vždycky to tak ale nebylo. Byly doby, kdy se ihned po příchodu vyměnila školní brašna a slušné oblečení za kraťasy, tenisky a hokejku a vyrazilo se na nejbližší plácek hrát s kamarády. A právě návrat k hokeji na betonu stojí za vznikem projektu Red Bull Urban Buly.

Turnaj, ve kterém se na obdélníkovém hřišti obehnaném pouze dřevotřískovými mantinely utkají týmy o třech hráčích na každé straně, vyvrcholí celostátním finále 8. července v Praze. Tomu budou předcházet 4 regionální kvalifikace. Návrat k pouličním kořenům hokeje si budou moci užít hráči i fanoušci v Českých Budějovicích, Pardubicích, Ostravě a Liberci.

V regionálních kvalifikacích se o záštitu turnaje postarají slavné osobnosti z hokejového světa. Již teď můžeme prozradit, že ostravskou zastávkou bude provázet David Moravec. Hráč, který svou legendární kličkou donutil v roce 2001 vykřiknout Roberta Zárubu dnes již památná slova: „Vítej zlatý hattricku!“

V každém městě se proti sobě postaví 32 týmů připravených soutěžit o trofej Red Bull Urban Buly a o možnost zahrát si s jedním z nejlepších českých hokejistů současnosti. Tomáš Hertl má po sezoně v zámořské soutěži a v rámci přípravy na příští rok se stal ambasadorem prvního ročníku unikátního projektu.

Už se chystám. Líbí se mi myšlenka návratu na plácky. Tam, kde jsem hokejově vyrůstal i já. V mém týmu budu já i můj brácha a už se moc těším, až se utkáme s těmi nejlepšími z Red Bull Urban Buly.

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě