Nike Sock Racer je i po 30 letech stále trendy bota

Když byl model Nike Air Sock Racer v roce 1986 poprvé uveden na trh, na botách byl zrovna v módě nylon a semiš. Elastická bota bez tkaniček, navíc ve výrazných barvách, na scénu přinesla čerstvý vítr a získala u běžců oblibu díky své funkčnosti. Po více než třech dekádách se originální bota vrací, tentokrát už vylepšená o materiál Flyknit.

Sock Racer byl navržen jako maratonská běžecká bota, a design proto odpovídal požadavkům na co největší pohodlí a výkon. Do polyuretanové podrážky umístil designér Bruce Kilgore dlouhou jednotku Air a vršek navrhl z elastické tkaniny, která se později stala inspirací ke vzniku revolučního Flyknitu. Výrazná barevná kombinace černé a žluté, odvážná reklamní kampaň a netradiční vzhled Raceru budily pozornost a bota si vysloužila označení jako správně bláznivá. V roce 2014 byla uvedena v HTM verzi jako součást setu „Genealogy of Free“, inovativní svršek původního Socker Raceru totiž vedl i ke vzniku konceptu Nike Free.

Nový model Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit opět přináší další novinky. Svršek je úplně poprvé vyroben z Flyknitu, díky kterému je bota prodyšnější a lépe sedí na noze. Přezky z původní boty zůstaly zachované, jen jsou o trochu širší, aby neklouzaly dopředu a lépe stabilizovaly střední část. Lehká podešev Nike Ultra z pěny s dvojí hustotou má v patě jednotku Air pro větší pohodlí.

Nike Air Sock Racer Ultra Flyknit budou dostupné od 27. dubna na nike.com, Nike+ SNKRS a u vybraných prodejců.

Music Producer Old School lover Dirty Bandz Group
architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě