Mayweather zůstal neporažený, v zápase roku porazil McGregora

Dnes brzy nad ránem našeho času se odehrál v Las Vegas nejsledovanější zápas v historii boxu. Zápasník MMA Conor McGregor se utkal s boxerem Floydem Mayweatherem, který je mnohými označován jako TBE (The Best Ever). Sázkové kanceláře a spousta fanoušků měla jasno. Jeden z nejlepších boxerů vyhraje!

A skutečně se tak i stalo. Zápas byl ukončen v 10. kole rozhodčím. Floyd Conora rozebral. Častými ranami na spodek mu ubíral kyslík a Conorovi prostě došla pára. Mayweather tak zaokrouhlil boxerský rekord na 50-0 a hned po zápase se nechal slyšet, že tohle byl jeho opravdu poslední zápas. Na tiskové konferenci se oba aktéři chovali přátelsky. Conor dorazil v dobré náladě s lahví whiskey v ruce.

Nutno ale podotknout, že i Conor měl během zápasu své chvíle a nebýt dle jeho slov předčasného ukončení, nabral by ještě druhý dech. Blíže k tomu řekl: „V trénincích jsem vždy ke konci nabral druhý dech. Škoda, že k tomu dnes nedošlo. Rozhodčí jinak odváděl celý zápas dobrou práci a já jeho rozhodnutí respektuji.“ 

Nezapomněl ani pochválit svého soupeře: „Floyda nejde neuznávat. Má za sebou vynikající kariéru. Gratuluji.“ Nyní se očekává jeho návrat do UFC, kde by měl obhajovat pás lehké váhy. Mohl by se objevit na posledním letošním turnaji, který se bude pravděpodobně konat 30. prosince.

foto: mmajunkie.com, reuters

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě