Legendární Chaozz se po 14 letech vrací na koncertní pódia

Pro mnohé fanoušky českého rapu je tato zpráva pravděpodobně dlouholetým dětským snem, který se letos na konči října v pražské MeetFactory konečně změní v realitu. Ano, je to tak. Jedna z prvních hip hopových českých kapel Chaozz ohlašuje po dlouhých 14 letech návrat na hudební pódia.

Od posledního koncertu legendární české kapely Chaozz uběhlo neuvěřitelných 14 let. Naposled se na stagi objevila v roce 2003 ve Valašském Meziříčí v M-Klubu. Od té doby se její členové věnovali svým vlastním projektům. Nejvýraznější z nich nicméně vznikl už kolem roku 2002. Jednalo se o seskupení Prago Union ve složení Kato (Deph) a DJ Skupla, které (i když v jiném složení) funguje dodnes. Skuplu v roce 2008 nahradil DJ Maro z Gambrz Reprs, což na kvalitě kapely neubralo, ba naopak.

Legendární česká rapová skupina Chaozz vystoupí v rámci světového finále soutěže End of The Weak, které proběhne 28. října v pražské MeetFactory. V rámci akce se mimo jiné představí i kapely Pio Squad nebo Djs Back. Kromě koncertů se pak mohou fanoušci těšit na rapový pětiboj, v němž se utkají právě finalisté End of The Weak. Tato soutěž je nejstarší open-mic soutěží na světě, která vznikla v roce 2000 v New Yorku a dodnes se zde pravidelně koná každou neděli. Zúčastnily se jí hvězdy jako KRS-One, DJ Premier nebo Talib Kweli.

V autobiografické knize Příliš pozdě zemřít mladý český diskžokej Ivo Tea Pospíšil vzpomíná na jistého mladíka, který si do jeho obchodu s hudebními nosiči v centru Prahy chodil pravidelně kupovat rapová alba. Ivo v té době rovněž pracoval pro vydavatelství Polygram, jež zrovna shánělo hip hopovou kapelu, která bude rapovat v českém jazyce. Deph tehdy vycítil příležitost a předal Ivovi amatérskou demo nahrávku své tvorby. A tak vznikl Chaozz.

Od založení kolem roku 1994 toho Chaozz stihl na české poměry víc než dost. Vydal 5 desek, prodal více než 50 tisíc hudebních nosičů a natočil nespočet vizuálů. Celkem nečekaný úspěch přišel hned po vydání debutového alba s názvem …a nastal chaos, které se objevilo v roce 1996. Singly jako Policijééé, Planeta Opic nebo Televize byly navíc podpořeny skvělými videoklipy a nasazeny do českých hitparád (Medúza, ESO), což úspěchu kapely výrazně pomohlo. Následovaly desky Zprdeleklika, P.E.S. A Sakum Prdum. V roce 2012 pak vyšla „pouť časem“ s názvem Inventura, která obsahovala 16 největších hitů Chaozzu.

foto: www.facebook.com/pg/chaozzcz

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě