Ice Cube si zakládá vlastní basketbalovou ligu plnou bývalých hvězd NBA

Přijde vám dosavadní basketbalový kalendář řídký, nebo vás jen mrzí, když zámořskou NBA opustí váš oblíbený hráč? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu – chystá se totiž nová americká basketbalová liga!

Liga s názvem The BIG3 by se měla poprvé konat během léta 2017, a jak už samotný název napovídá, bude se hrát ve třech hráčích na každé straně a pouze na jeden koš. V lize bude 8 týmu po pěti hráčích. Hrát by se mělo turnajovým systémem, chystá se tedy desetidílná šňůra po velkých amerických halách. V každé z nich se diváci mohou těšit vždy na čtyři utkání, uvidí tedy všechny zúčastněné hráče.

Známé už také první jména hráčů, přičemž zpět na palubovku se vrátí jména jako Kenyon Martin, Stephen Jackson, Jermaine O’Neal, Rashard Lewis a Jason Williams. Do nového projektu míří i legendární rozehrávač Gary Payton, který by se měl stát jedním z trenérů.

V létě mají lidi možná tak basketbalovou kocovinu po finále NBA a jinak nemají co sledovat, krom baseballu a pár přípravných zápasů v americkém fotbalu. To je na nic. Jdu do toho po hlavě. Vlastně jsem kvůli tomu zanedbával jinou práci. Rádi bychom do několika měst, kde NBA nemají. Nakonec s touhle show objedeme i celý svět.

Zajimavé je, že za celým projektem stojí slavný rapper a herec Ice Cube, který měl být původně i komisionářem. Na tuto pozici se mu ovšem podařilo sehnat Rogera Masona – muže, který má na kontě jedenáctiletou kariéru v NBA a zkušenosti z práce v hráčské asociaci NBPA.

‪The BIG3 is coming… Learn more in January.‬ Link in bio for more.

Fotka zveřejněná uživatelem Ice Cube (@icecube),

„Napadlo mě to jako fanouška, který hodně nerad vidí své basketbalové hrdiny odcházet. Velká část těch hráčů může ještě hrát, jen nezvládne dva zápasy ve dvou dnech nebo dokonce čtyři v pěti dnech. A když jsem se začal dívat na 3×3, říkal jsem jsem si, proč by to nešlo profesionálně. A tak jsme si řekli, že do toho půjdeme,“ popsal Ice Cube zrod svého nápadu.

Ice Cuba a Masona teď čeká spousta práce. Prý se vyjednává ohledně televizních práv, musí se také připravit pravidla a vymyslet způsob, jak hráče rozdělit do týmů. Další informace se dozvíme na první oficiální tiskové konferenci, která se bude konat v lednu.

foto: si.com

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy zdravě