Horor IT vydělal za první víkend přes 110 milionů dolarů

Minulý týden zamířil do kin očekávaný remake hororového snímku IT vycházejícího ze stejnojmenného knižního bestselleru Stephena Kinga z roku 1986. A stejně jako jeho předloha, i filmová adaptace slaví úspěch nečekaného rozměru. Horor IT dokázal ve Spojených státech během prvního dne utržit téměř 50 milionů dolarů, což je těžko uvěřitelná částka, budeme-li brát v potaz „eRkový“ rating filmu, kvůli kterému není přístupný mladším divákům. Studio Warner. Bros má po blockbusteru Wonder Woman (rozpočet včetně reklamy 300 milionů dolarů, celosvětové tržby 815 milionů) další kasovní trhák.

Takový výsledek čekal za první den promítání opravdu málokdo. Nyní se počítají víkendové tržby, jež dle odhadů přesáhly 110 milionů dolarů. Nemusíme být nutně filmovými znalci, abychom dokázali odvodit, kolik sympatický klaun Pennywise a jeho parta dětí dokáže vydělat. Téměř s jistotou můžeme prohlásit, že částka přesáhne půl miliardy dolarů. Troufneme si dokonce tvrdit, že jakmile se sečtou také tržby ze světa, film s přehledem utrží tři čtvrtě miliardy. Horor IT je vůbec prvním „eRkovým“ počinem, jenž zamířil do 4 103 amerických kin. Žádný jiný takto hodnocený film se v tolika kinech nepromítal.

IT

Úspěch IT je třeba přičíst argentinskému režisérovi Andy Muschiettovi, který nás v roce 2013 překvapil hororem Mama s Jessicou Chastain v hlavní roli, trojici scénáristů (Cary Fukunaga, Chase Palmer a David Kajganich) a především vynikající předloze Kinga, bez níž by snímek neexistoval. Za dva roky se navíc dočkáme druhé kapitoly, která před sebou bude mít nelehký úkol – překonat, nebo alespoň důstojně navázat na současný snímek. Pokud jste IT ještě neviděli, nezbývá vám nic jiného než vyrazit večer do nejbližšího kina a cestou domu pořádně přidat do kroku.

foto: collider.com, pmcdeadline2.files.wordpress.com

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě