Přijďte omrknout českou kreativní tvorbu na Czech Design Week

Více než 150 designérů z Česka i zahraničí vystavuje aktuálně své práce na festivalu Czech Design Week, jehož hlavním fokusem je, jak už název napovídá, tuzemská kreativní tvorba. Výstava bude navíc doplněna o přednášky a diskuzní fóra přímo s návrháři, řemeslníky, výrobci, designéry a zástupci vysokých škol.

Kurátoři festivalu se vedle sebe letos rozhodli postavit díla českých studentů společně s díly zahraničních designérů, čímž chtějí ukázat, že i zdejší designová výroba a kreativita obstojí v mezinárodním srovnání a že ani malá nezávislá studia se nemusí bát konkurence nadnárodních společností.

Své místo na festivalu má proto také Becherovka, která jej podpořila prostřednictvím svého Becher Baru. Karlovarská značka pracuje s designéry již od svého vzniku v roce 1807, a to zejména při práci se sklem. Dlouhodobě ceněná je i její originální láhev. V nedávné době pak podporovala české tvůrce například organizací soutěže Pohár českých designérů, ve které hledala nejoriginálnější návrhy pro likérové skleničky.


Samotný program festivalu je rozdělen do čtyř bloků: výstava výběrového designu, prezentace zejména českých autorů formou diskuzních panelů, intervence ve veřejném prostoru a mezinárodní účast, tedy vystavení toho nejlepšího ze zahraničních design weeků. Výstavu najdete na adrese Hybernská 4, Praha 1 a otevřená bude do neděle 3. prosince každý den od 11 do 21 hodin.foto: tisková zpráva

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy zdravě