Historicky prvním vítězem Oktagon Výzvy se stal Gábor Boráros

V sobotu se v hale Královka na Letné v Praze konal galavečer reality show Oktagon Výzva. Že vás tato reality show minula? Velká chyba! Jedná se o projekt, ve kterém proti sobě soutěžil tým Slovenska a České republiky. Každý tým se skládal ze čtyř zápasníků MMA, kteří proti sobě nastupovali. Z nich vzešla finálová dvojice za Slovensko Gábor Boráros a za českou stranu Jakub Běle, který ve finále nastoupil jako náhradník za zraněného Marka Bartla. Obdobu tohoto pořadu určitě zná každý fanoušek UFC jako Ultimate Fightera.

Za celý večer bylo k vidění 11 zápasů, z nichž se pouze jeden jediný dočkal všech kol a rozhodnutí na body. Šlo o souboj generací; Tomáš Lejsek proti Jaroslavu Poborskému, neboli legendárnímu Číňanovi. Kromě ostatních účastníků reality show Oktagon, jsme mohli vidět další zápasníky jako Jakub Bahník, Michal Kozmer, nebo třeba Veronika Rodová. Celý večer provázela skvělá atmosféra a velkou pochvalu si pořadatelé zaslouží za výběr místa konání. Hala Královka byla pro turnaj Oktagon jako stvořená. Do klece bylo krásně vidět ze všech sektorů, ozvučení a osvětlení bylo špičkové a všechno tohle doplňovaly obrovské LED panely na obou stranách haly, na kterých se promítaly spoty z reality show a opakované záběry ze zápasů.

Nejvíc pozornosti poutal samozřejmě již zmíněný finálový zápas mezi Gáborem a Kubou. Jakub Běle byl znatelně vyšší, ale Gábor (v reality show neporažený) je naopak znám svou ohromnou sílou a výbušností. To potvrdil hned prvním úderem, kterým Jakubovi zlomil nadvakrát čelist. Kuba ale nic nevzdal, ukázal velké srdce bojovníka a pokusil se dál jít do zápasu naplno. Už to ale nebylo ono a Gábor ho ještě v prvním kole uškrtil a stal se tak historicky prvním šampiónem reality show O2 TV Oktagon Výzva. Můžeme jen doufat, že se tento skvělý projekt vrátí co nejdřív s druhou sérií. Během té první si totiž našel spoustu fanoušků a díky němu se MMA dostává mezi lidi, kteří doposud neměli šanci tento sport poznat.

foto: OKTAGON MMA Facebook

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy zdravě