Jak vylepšovák na surf trip změnil svět aneb Od prototypu až po GoPro Hero6 Black

Od doby, co si Nick Woodman poprvé připevnil prototyp GoPro na špičku surfu, uplynul už nějaký ten pátek. Od tehdejší podomácku vyrobené kamerky ho posunul až k verzi GoPro Hero6, kterou před pár dny čerstvě odhalil a kterou už definitivně nastolil 4K jako standard.

Když si Nick tenkrát bral prototyp s sebou do vln, pravděpodobně neměl ani ponětí, že zanedlouho změní celý digitální svět. Jeho myšlenka natočit si svou oblíbenou aktivitu, a nabídnout tak divákům možnost „být u toho s ním“, byla naprosto převratná. Nemluvě o tom, že do té doby bylo dost obtížné natočit content, který by takto odboural vzdálenost mezi divákem a děním. Jinými slovy vzniklo něco nového, co dokázalo s malou námahou vyjádřit sebe sama a díky čemu začala vznikat videa, jež pravidelně oblétávají celý svět. Teď už nám to tak nepřijde, ale tenkrát to bylo něco.

„Jel jsem domů, připojil kameru k televizi a uvědomil jsem si, že tohle změní všechno,“ prohlásil Nick Woodman po tom, co ho napadlo připevnit GoPro na špičku surfu. Psal se rok 2009.

gopro

Se začátky GoPro se pojí ještě (ne)jedna zajímavá skutečnost. Není moc velkých firem, které by sdílely obsah uživatelů a považovaly ho za svůj oficiální. Jenže přesně na tom je GoPro postavené. A tak se videa z téhle malé kamerky dostala do světa dřív než povědomí o samotném produktu. Pamatujete na jedno z nejslavnějších videí s pelikánem, který poprvé v životě vzlétl?.

Teď už není pochyb, že GoPro je jedním z největších fenoménů všech dob. A proto všechny nadšence do zaznamenávání zážitků nenechalo chladnými, že se před pár dny odhalila nová verze GoPro Hero6 Black. Na první pohled vypadá stejně jako její starší sourozenec, ale pod stejným designem se skrývá několik posunů kupředu.

Nově můžete všechno natáčet v rozlišení 4K při snímkovací frekvenci 60 fps a na „slo-mo“ je tu Full HD. Vylepšená byla i stabilizace a vysoké rozlišení se nevytratí ani při zoomování. Lepší citlivost snímacího čipu vám dále umožní pořizovat lepší záběry v noci a hodit se bude také prodloužená závěrka ze 2 až na 10 sekund. Nové GoPro fotí v rozlišení 12 MP a podporou HDR. Timelapse, vodotěsnost, hlasové ovládání a Wi-Fi (s třikrát rychlejší rychlostí přenesení videí do telefonu) jsou pak úplnou samozřejmostí.

Na to, jak vypadají pořízená videa doopravdy, se můžete mrknout výše. Nezapomeňte si zapnout 4K.

gopro

foto: www.youtube.com

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě