Přečti si exkluzivní info o nejnovějším Scrufizzerově singlu s Drymanem a Denoirem

Tentokrát jsme si pro vás připravili menší tematický rozhovor, který se váže k nejnovějšímu tracku Fall Back od Drymana & Denoira. Duo známé i díky mejdanům Funk’d Up si tentokrát připravilo opravdovou lahůdku v podobě skvělého featuringu od britského Scrufizzera. Veškeré informace najdete v interview, kde se krom zmíněných DJs/producentů vyjádřil i Mojmír Bureš, stojící za vizuální stránkou věci. Na úplný závěr jen dodáme, že se jedná o free download.

__

Na YouTube existuje video, kde se Scrufizzerem pracujete na tracku Fall Back už někdy v loňském roce v létě. Chtěli jste si ho chvíli nechat jako exkluzivní věc na mejdany, nebo jste čekali s releasem, až se k němu natočí i klip?

Denoir: Od tý doby, co jsem slyšel Scrufizzerovy bars, jsem tušil, že ten track má hitovej potenciál a zasloužil by si klip. Přišlo nám správný synchronizovat release tracku a videa, aby se ten track do vydání klipu moc neohrál.

Dryman: Nechtěli jsme nic uspěchat a když přišla myšlenka udělat video, bylo jasný, že to nějakou dobu bude trvat. Hráli jsme to jen na našich shows v klubech a jednou jsem to zahrál na Rádiu 1 v pořadu Radio51, kam mě pozval Smack.

Jak vaše spolupráce probíhala? Byl společný track spíš jeho, nebo vaše iniciativa?

Dryman: Impulz přišel z naší strany. Čas byl, tudíž se studio session nabízela. Scru nebyl proti, je to hodně muzikální člověk a nemusí se na track připravovat rok, jako jiný MCs. Slyšel první track ve studiu a zeptal se, jestli to je pro něho. Řekli jsme, že jo. On na to, že potřebuje deset minut, aby napsal text. Po deseti minutách to nahrál na one take a track byl na světě.

Denoir: Scrufizzer je bezproblémovej profík, naprostej flegmatik. Nic pro něj není problém. Zároveň je to strašnej talent, kterej má různý polohy a dokáže pracovat s nejrůznějšími žánry. To, co popsal Martin se opakovalo i když jsme dělali naši další společnou věc Some More. Scru slyšel instrumentál a za chvíli měl napsanej komplet text na věc v úplně jiným stylu. Dodal bych, že je i výborným producentem. Jednou, když jsem s ním šel na oběd do restaurace, tak v půlce vytáhnul laptop a začal dělat beaty ve Fruity Loops. Ne ve sluchátkách, ale na reprácích.

Plány do budoucna? Ať už, co se týče Funk’d Up parties či vaší produkce?

Dryman: Dodělávám svoje třetí Mixtape CD Eins Zwei Dryman a se studio kolegou pracujeme na CD LP Dryman & Soulcox. Bude vycházet Funk’d Up EP na londýnským labelu Low Pitched Records a singl Some More na dalším UK labelu Hot Cakes Bass. Nejčastěji dělám s UK MCs, máme nahranej track, kde jich je dokonce 10 a připravuje se videoklip. Podporuju i young blood MCs a chystám se udělat velikej track s mladejma CZ MCs, který si to zasloužej na můj mixtape. Funk’d Up parties jedou dál a stále víc… K tomu teď rozjíždíme i stejnojmenej label.

Denoir: Další Funk’d Up se koná 20/5 a hlavní hvězdou tam bude TS7, což je velká bassline legenda, která tady ještě nikdy nebyla. Zároveň vystoupí i birminghamskej MC Slick Don. Toho můžete znát třeba právě z tracku s TS7 All Night Long. Další specialitou bude, že jsme si pozvali Smacka na live set, ale hrát s ním budeme my, takže se poprvý sejde sestava z Rave Revoluce v jednom setu, což by mělo bejt BIG. Potom nás čeká letní edice Funk’d Up 28/7, která bude o poznání garagovější. Nechte se překvapit. Kromě toho, co zmínil Dryman bych rád letos vypustil i sólo tracky, ať už bass(line) jako Denoir nebo temnej house pod jménem Daniel Noir.

Otázka na Mojmíra. Jak probíhala tvorba vizuálu?

Mojmír Bureš: S Drymanem jsem už jednou točil video pro Huga Toxxxe, takže jsem tušil, že to bude stát za to. Když mi Dryman poslal hudbu a zeptal se, jestli na tom s ním chci spolupracovat, hned jsem věděl, že to musím natočit. Původně jsem chtěl zaznamenávat Scrufizzera z velké části jen na VHS a doplnit video o efekty vytvořené v iPhone aplikaci. Nakonec jsme s efekty šetřili a pokusili se o více energický, atmosférický a místy dokumentaristický projekt. Chtěl jsem vytvořit klasické rapové video a současně se vyhnout klišé ve stylu natáčení. Rozhodli jsme se video pojmout co nejvíc autenticky. Klip vznikl v mé režii. Za kamerou mě doplnili Čeněk Folk a Tereza Křenová. Stříhali jsme prakticky několik měsíců s Tuzexem Christem.

Ještě bych se vrátil ke stejnojmennému mejdanu, na kterém se klip natáčel. Pokud se nepletu, ten stejný večer měla vystoupit i Flava D, ale svůj set zrušila. Měla pro to nějaké vysvětlení? Popřípadě jestli se k tomu chcete nějakým způsobem vyjádřit?

Dryman: Nikdo mi v hudbě neublížil tak, jako ona. Vidět plnej klub, kterej na ní čeká a ona spí na hotelu, to není nic příjemnýho. Ve finále to ještě zkoušela hodit na nás a dost nám tím ublížila. Hodně mě to poznamenalo. Nevěděl jsem, že je tak prolhaná a dovedu si reálně představit, jak dostává ohromnou facku. Jako bonus jsou její motivační statusy na sociálních sítích, kde jí fanoušci mají za vzor. Bohužel netuší, co je ona doopravdy zač.

Denoir: Pro její vystoupení jsme udělali všechno, co bylo v našich v silách. Ačkoliv bydlela v hotelu vzdáleným pár minut od klubu, nepochopitelně hraní zrušila cca hodinu před svým setem, i když jsme se jí snažili přemluvit na kratší nebo pozdější set. Najednou jí prej bylo strašně špatně. Později její management tuhle verzi změnil a začal naprosto absurdně osočovat nás na základě nějakejch jejich výmyslů. Flava má podle mě problémy se svým životním stylem, kterej by si měla sama vyřešit, jinak na to rychle dojede. Je vidět, že se její management snaží pomoct jí ty problémy zakrýt, ale vůči nám to vůbec nebylo fér. Naopak. To jak se chovala ona i lidi okolo ní, připomínalo spíš manýry hvězd jako Paris Hilton než undergroundovou kulturu. Takže never more Flavě D i jí zastupující Earth Agency.

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě