Cristiano Ronaldo byl po zisku Zlatého míče vyhlášen i nejlepším fotbalistou světa

Rok 2016 patřil jednoznačně portugalskému fotbalistovi Cristianu Ronaldovi. Útočník Realu Madrid totiž ovládl hlasování kapitánů a trenérů národních týmů, novinářů i fanoušků. Ronaldo tedy potvrdil svoji aktuální nadvládu a po zisku Zlatého míče se mu podařilo dominovat i v anketě FIFA. Na druhém místě pak skončil obhájce trofeje Lionel Messi, třetí místo obsadil Antoine Griezmann. Trenérem roku byl vyhlášen Claudio Ranieri, kterému se v minulém roce povedlo dovést Leicester City k senzačnímu titulu v Premier League.

„Na rok 2016 nikdy nezapomenu,“ uvedl hvězdný Portugalec při přebírání trofeje a dodal, že ho mrzí neúčast hráčů Barcelony na vyhlášení. Slova směřovala zejména k Messimu, který se omluvil z důvodu přípravy před středečním zápasem domácího poháru.

Vyhlašovala se i nejlepší jedenáctka světa, kterou určovalo 26 tisíc profesionálních fotbalistů. Letošní tým snů je Neuer – Alves, Piqué, Ramos, Marcelo – Modrič, Kroos, Iniesta – Messi, Suárez, Ronaldo. Nově se vyhlašovala i cena pro nejlepší fanoušky. Ze tří nominací získali ocenění příznivci Liverpoolu a Borusie Dortmuund, kteří při Evropské lize společně zpívali klubovou hymnu Liverpoolu při vzpomínce na tragédii na stadionu Hillsborough.

foto: bbc.com

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy zdravě

© 2018 Banger.cz. Bez předchozího souhlasu je kopírování obsahu zakázáno.