Conor McGregor už není dvojnásobný šampión. UFC mu sebralo pás z pérové divize

V noci se odehrála UFC Fight Night 101 v australském Melbourne a během ní došlo k „velkému“ oznámení. Ptáte se, proč jsem použil uvozovky? Komentátoři totiž během ohlášení nového hlavního zápasu na UFC 206 jen tak mezi řečí prozradili, že Conor McGregor přišel o pás z pérové divize. To se tak trochu očekávalo, ale nikdo nečekal, že to bude takhle rychle po jeho výhře na UFC 205 proti Eddie Alvarezovi.

Ani se mi nechce věřit, že by se ho Conor dobrovolně vzdal, jak to komentátoři UFC podali, obzvlášť když si vzpomeneme, že byl Conor vždycky výhradně proti tomuto rozhodnutí. Jak to ale bylo doopravdy se dozvíme až z Conorova oficiálního vyjádření (pokud nějaké bude).

Nyní je tedy v pérové divizi šampiónem opět José Aldo, který během celého roku, kdy Conor pás neobhajoval, dával hlasitě najevo svou nespokojenost. Dokonce to zašlo tak daleko, že José oznámil ukončení působení v UFC. Nyní ale, když je opět šampiónem, se pravděpodobně do UFC vrátí a bude se snažit si pás obhájit.

conor

A proti jakému soupeři? To bude jasné už po UFC 206. Právě tam se 10. prosince utkají Anthony Pettis a Max Holloway a ten, který z toho zápasu vzejde jako vítěz, vstoupí do oktagonu proti José Aldovi o titul. Nyní všichni ale očekáváme další kroky Conora. Zatím nevíme, zda se dočkáme třetího duelu mezi ním a Nate Diazem (Conor před zápasem s Alvarezem mluvil o tom, že by se to mohlo uskutečnit na UFC 209), nebo jestli se opravdu uskuteční boxerský zápas Conor McGregor vs. Floyd Mayweather.

Další varianty jsou také ty, že by se Conor mohl utkat o další pás ve welterové váze s Tyronem Woodley, s nímž si během UFC 205 vyměnil pár ostřejších slov a nebo že by se pokusil získat zpět šampiónský pás z pérové váhy proti José Aldovi. Odvetu by určitě uvítal především José Aldo, který by všem rád dokázal že KO, které v jejich předchozím zápase utrpěl za pouhých 13 vteřin, byla opravdu náhoda. V úvahu také přichází obhajoba čerstvě získaného pásu lehké váhy. Především se mluví o zatím neporaženém Khabibovi Nurmagomedovovi.

Těžko říct, jestli se v nejbližší době vůbec nějaké zápasu s Conorem dočkáme. Po jeho posledním vítězství totiž oznámil, že chce podíl v celém UFC a pokud mu majitelé nevyhoví, nebude zápasit. Docela troufalá slova. Ale kdo jiný si je může dovolit, než Conor?

conor

foto: MMAFighting.com, IrishTimes.com, Hypebeast.com

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě