V létě dojde ke spuštění prvního civilního drona v historii

Pokud jste shledali létání letadlem za nudné, nyní vám představíme nový revoluční způsob vzdušné dopravy. Na svět se totiž chystá velmi unikátní typ dronu, který nese název Ehang 184. Jak jistě tušíte, tento dron nám vůbec poprvé umožní autonomní vzdušnou přepravu osob.

Pokud si říkáte, že tento vynález musí mít nějaký háček, máte pravdu. Tento nový dopravní prostředek skutečně má nějaké mouchy, ale i přesto se bude jednat o obrovský skok vpřed v rámci technologického průmyslu. Největší problém pro nás je, že se v něm na území České republiky neproletíte. Ačkoli je tento dron vyvíjen v Číně, první let se uskuteční v Dubaji, která se tak stane jediným místem na světě (prozatím), kde se v něm budete moci legálně přepravit z místa A do místa B. Druhý problém je, že unese pouhých 100 kilogramů, z čehož prostornější lidé určitě nadšeni nebudou.

I navzdory těmto negativům si však myslíme, že se jedná o pozoruhodný vynález. Rozhodně můžeme říci, že se jedná o revoluční krok v dopravě. Očekávaný release by se měl konat v průběhu letošního léta. Doufejme, že se do té doby dozvíme více informací – jako například konečnou cenu, která se podle prozatimních odhadů pohybuje v rozmezí 5 až 7,5 milionu korun. Také doporučujeme zhlédnutí níže přiloženého videa a pokud by jste chtěli vědět ještě více, nahlédněte na oficiální stránky vývojářů.

foto: popularmechanics.com, mobilmania.cz, youtube.com

architektura auta bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy zdravě