To nejlepší ze světa Grime & UK Music: Září 2017

První měsíc podzimu je za námi, a tak vám přinášíme další díl rubriky Best of Grime & UK, v němž si představíme několik novinek, které nás zaujaly nejvíce. Můžete se těšit jak na klasiky žánru, tak na nováčky a stejně tak jsou zastoupeny i čistě instrumentální projekty. Dost řečí, jdeme na to.

Big H – Space Man feat. President T

V podstatě pokaždé, když Big Hooligan něco vydá, máme co do činění s pořádnou peckou, obzvlášť když se spojí se svým legendárním bráchou Presidentem T. Space Man by měl být úvodní skladbou nového alba Oracle, které údajně můžeme čekat příští rok, tak snad jej H nebude odkládat několik let, jak to má ve zvyku.

Rocks FOE – Fight the Good? Fight

Rocks FOE lehce vybočuje z řady nových MCs, a to především díky svému důrazu na lyrics, což dokazuje také jeho nejnovější release Fight the Good? Fight, kde si pro nás připravil osm tracků.

Murlo – Wind Me Up EP

Murlo sice čistě grimovým interpretem není, jeho sound má ale ke grime music rozhodně blízko. Tři novinky najdeš na jeho Wind Me Up EP, jež vyšlo pod Butterz.

Last Japan – Exhale feat. Killa P

Last Japan už kolaboracemi s lidmi jako Trim, D Double E nebo AJ Tracey dokázal, že se jedná o producenta, který má respekt mezi top MCs. Díky novince Exhale si pak může na svůj účet připsat další spolupráci, tentokrát s Killa P.

AJ Tracey – LA4AWEEK feat. Swoosh & Sloan Evans

AJ se vytasil s klipem k melodickému bangeru LA4AWEEK, kde mu asistují američtí Swoosh God a Sloan Evans. Track najdete na jeho novém Secure The Bag EP, které vychází v říjnu.

Double S – Double Vision

O parádní projekt se postaral Double S. Sice si na něj přizval jen tři hosty, o to lepší jména si ale vybral – JME, Wiley a Shocka. Tape můžeš zakoupit zde.

Rapture 4D & Polonis – Beat Roots

O nejlepší release měsíce se dle mého názoru postaralo skotské duo Polonis a Rapture 4D, které dalo ve spolupráci s Red Bullem dohromady mixtape, na němž se objevují Manga, Capo Lee, YGG, Killa P, Jammz, Discarda, Jendor nebo Cadell.

BOXED – BOXED004

BOXED crew je zpět s novým pokračováním jejich EPs, a tak se nám opět dostal velmi fresh instrumentální release, na kterém se podíleli Slackk, Logos, Oil Gang, Boylan, Rebore a Fallow.

JD. Reid – Ready feat. Novelist

Britského DJe a producenta JD. Reida můžou znát čeští fans především z Nobodyho zářijového pokračování Addictu, kde zahrál skvělý set. Video k tracku Ready s Novelistem na featuringu je ohlédnutím za jeho posledním EP.

Mez – Magnum

Zástupce Nottingham Crew12 má sice teprve 20 let, na scéně ale nováčkem není. Neskutečnou energii, kterou můžete vidět hlavně při jeho live setech, vložil i do novinky Magnum, jíž navíc vypustil rovnou s videoklipem.

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě