Banger Reviews: Rise of Tomb Raider je skvělá moderní akční adventura s výbornou grafikou

V roce 2013 si herní studio Crystal Dynamics vzalo na starosti restart známé hry Tomb Raider a ještě ten rok vydalo zbrusu novou hru, která mnoho lidí příjemně překvapila. V minulém roce vydali vývojáři další pokračování. No pokračování jen v uvozovkách. Název nového dílu nese Rise of Tomb Raider což napovídá tomu, že je zasazený do úplných počátků.

Hra byla bohužel celý rok odepřena majitelům Playstationu 4, jelikož si Microsoft zaplatil nesmyslnou roční exkluzivitu pro hráče Xboxu a PC. Nyní je exkluzivita u konce a navíc Tomb Raider slaví 20 let a u této příležitosti vyšel Rise of Tomb Raider: 20 Year Celebration na Playstation 4 ve výroční edici se všemi DLC.

Stejně jako předchozí díl, i tento se může pochlubit výjimečně skvělým příběhem. Otevřený svět je daleko více mohutnější, takže u hry různým prozkoumáváním strávíte klidně i několik desítek hodin. Mnohokrát jsem zabloudil za vidinou pokladu do rozsáhlého jeskynního komplexu, kde není dostupná mapa a díky tomu máte mnohdy problém najít cestu zpět na denní světlo.

Skrze otevřený svět můžete cestovat díky táborovým ohňům, které rozežnete pokaždé, když na něj narazíte. Tedy jen v případě, že máte dostatek dřeva na založení ohně. Pokud ano, můžete si v těchto místech upravovat výzbroj, vylepšovat zbraně a v neposlední řadě cestovat k dalším již “zapáleným” táborovým ohňům.

Příběh vás vrátí na úplný začátek, spousta flashbacků vám prozradí zajímavé informace o panu Croftovi, již zesnulém otci Lary. Hlavní kampaň provází hodně prozkoumávání a hlavně řešení hádanek, což je hlavní důvod, proč hráči Tomb Raidera hrají, že?

Výroční kolekce obsahuje kromě všech stažitelných dodatků také nové režimy. Určitě zaujme kooperační survival mód Endurance. Užít si ho můžete s kamarádem ale i s náhodným hráčem díky matchmakingu. Cíl tohoto herního režimu je prostý. Musíte spolupracovat a přežít – lovit potravu, udržovat se v teple a všechno další, co k tomu patří.

Rise of the Tomb Raider

V dalším režimu Blood Ties řešíte hádanky v sídle Croftů, což obnáší hledání tajemných dokumentů a řešení zapeklitých hádanek. V tomto režimu je to ale vše, co děláte. Nečekejte žádné přestřelky, nebo pořádnou akci. Na druhou stranu atmosféra, kterou Blood Ties dýchá, by se dala krájet a určitě by jste si ho měli zahrát.

Suma sumárum, Rise of Tomb Raider má skvělý příběh, v kolekci pro Playstation 4 je našlapaný obsah, herně se jedná o velice povedenou hru a co jsme ještě nezmínili, je krásná grafika, o čemž se můžete přesvědčit na přiložených obrázcích ze hry. Určitě se momentálně jedná o jednu z nejhezčích her, kterou si můžete pořídit. A to i přesto, že jde o rok starou hru. Port pro PS4 však přináší oproti Xbox One vylepšené textury a Full HD rozlišení u všech animovaných filmečků. Takže všichni majitelé hraček od Sony – neváhejte a prožijte další dobrodružství s mladou Larou! Za poskytnutí hry pro Playstation 4 děkujeme společnosti Cenega.cz.

ps4-recenze-tomb-raider

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě