Banger Reviews: NBA 2K17 je nejlepší sportovní simulací

V dnešní recenzi se mrkneme na zoubek troufám si říct vůbec nejlepší hře od společnosti 2K. Každý rok na podzim se těšíme, až vydají nový díl jejich basketbalové série NBA. Díky přímé konkurence od EA Sports (série NBA Live) se 2K snaží každoročně své NBA inovovat a zlepšovat, což se jim povedlo i letos. Hru navíc doplňuje skvělá grafika a výborně zpracované animace.

Hned jak si hru zapnete, překvapí vás nově přepracovaná hlavní nabídka. Je daleko intuitivnější a více přehledná, než tomu bylo v předchozích letech. Hra stejně jako dříve disponuje velkým množstvím herních režimů. Naleznete v ní klasický rychlý zápas, streetball, sezónu, nebo trénink. Pokud si zvolíte rychlý zápas, určitě uvítáte možnost zvolit si tým s historickou soupiskou z uplynulých ročníků NBA.

Nechybí ani režim MyTEAM, ve kterém si kupujete za virtuální měnu balíčky s basketbalovými kartičkami a z těch nejlepších hráčů si pak sestavujete svůj tým. Můžete získat také kartičky s různými vylepšeními stadionu, vybavením, atd. Dalším režimem, který stojí za řeč je Režim Kariéra. V kariéře si projdete uplnými začátky od univerzitního týmu, snažítě se prosadit do NBA a být tím nejlepším hráčem na světě.

Příběh i celková hra obsahuje spoustu animovaných filmečků s moderátory, které jsou opravdu výborně zpracované a dají se srovnat s reálným moderátorským studiem. Navíc těch možností, jak různé cut scény a filmečky vypadají, je tolik, že se málokdy stane, aby ste narazili na opakující se scénu.

Pokud se zaměříme na hratelnostní, grafickou a technickou stránku, hře není co vytknout. V tuto chvíli se dle mě jedná o nejhezčí (ale také nejlepší) sportovní simulaci na trhu. Po spuštění zápasu vás uchvátí naprosto všechno. Detailně zpracované postavy hráčů až po tkaničky na jejich teniskách, fanoušci v publiku, nebo třeba stadiony. Můj oblíbený stadion týmu Miami Heat vypadá přesně tak, jak si ho pamatuju! Jako kdybych tam znovu byl.

Přibylo také několik herních animací, takže když upadnete, faulujete, nebo dáte koš, hráč se vždy zachová jinak, vždycky se spustí jiná cut scéna. To je pro pravidelné hráče velmi příjemná věc, protože když u hry prosedíte několik hodin denně, tyto animace se vám většinou velice rychle ohrají.

Co se týče hratelnosti, tak v 2K opět zapracovali na tom, aby vše působilo reálněji. Za to je potřeba je poplácat po rameni, jelikož to je přesně to, co po takové hře chcete. Aby vypadala co nejvíc reálně. A NBA 2K17 vypadá opravdu hodně reálně. Až k vám dorazí návštěva, bude se divit, jaktože v odpoledních hodinách koukáte na přímý přenos zápasu NBA, když se v tu dobu žádný nehraje.

Na hře ve finále není snad absolutně nic špatně. Už minulý rok bylo NBA od společnostni 2K hodně blízko dokonalosti. Těch několik malých much se jim přes léto podařilo vychytat a nyní nám nabídli opravdu reálnou, skvěle vypadající a hlavně výborně fungující basketbalovou simulaci. Ta vám rozhodně ve sbírce chybět nesmí!

Za poskytnutí hry pro Playstation 4 děkujeme společnosti Cenega.cz.

nba2k17_recenze

architektura bike cestování design fashion filmy fitness fotografie hudba komiksy lifestyle MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie výstavy zdravě