Akrobatická letka si vylétala první místo na Red Bull Illume

V chicagském Art Institute se dne 28. září 2016 udělovaly ceny jubilejního 10. ročníku největší světové fotografické soutěže se zaměřením na akční sporty Red Bull Illume Image Quest, do níž se letos přihlásilo 5 645 fotografů z 120 zemí. Porota, složená z 53 respektovaných kritiků a osobností, vybírala z rekordního počtu 34 624 fotek. Na velkoformátových panelech byly představeny fotografie všech 55 finalistů soutěžících v 11 kategoriích, mezi něž se dostali i tři Češi – Dan Vojtěch, Jan Kasl a Miloš Štáfek.

Soutěž v letošním roce vyhrál Lorenz Holder z Německa, který současně získal i první místo v kategorii Playground. Vítězný snímek zachycuje bikera Senada Grosice v barvami hrající podzimní krajině.

lorenz-holder-_-red-bull-illume-2016

Velký úspěch zaznamenal také Dan Vojtěch, který nejvíce zaujal v kategorii Sequence se snímkem akrobatické letky Red Bull Flying Bulls. Ocenění si cení o to více, že se mu to povedlo podruhé, protože už v roce 2013 vyhrál v kategorii New creativity s fotografií bikera Tomáše Slavíka. Sám k ocenění říká:

Ocenění Red Bull Illume za nejlepší sekvenci si nesmírně vážím, konkurence byla veliká a byla obrovská čest se dostat jen do samotného finále. Gratuluji všem zúčastněným, bylo to super!

vojtech-illumi-web

√ Všechny fotografie, které prošly do finále, si můžete prohlédnout na Redbullillume.com

architektura auta basket bike cestování design fashion filmy fitness fotografie graffiti hry hudba knihy komiksy kosmetika lifestyle mma MY BODY MY HEROES MY LIFE MY SOUL osobnosti ostatní sporty pozvánky reporty rozhovory seriály skate sneakers snow soutěže technologie tetování výstavy water zdravě

Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli